12 Kasım 2018 Pazartesi

Bana çaresizliğin resmini çizebilir misin Atiba

Bana çaresizliğin resmini çizebilir misin Atiba,
demiştir Şenol Güneş hasta yatağında. Yıl 2018, günlerden Pazar, saat 21 sularıdır. Dolmabahçe olacakları bildikleri halde takımı yalnız bırakmayan insanlarla doludur.
Takım gecen senenin ortasından beridir, hiçbir plan program olmadan bazen yenmekte bazen yenilmekte bazen fark yemekte ama değişmeyen tel şey ise oyun planının olmamasıdır.  Ye kürküm ye felsefesini cepten yemek, hazır olanı yemek eskiden kalanları yemek borca harca dağıtmak ikilemleri ile bozan yönetim ve avanesi gelen tehlikeyi tatilde oldukları için görememişlerdir. Görmüşlerse de “pırlanta gibi, herkes işine baksın, Türkiye’nin en iyi kadrosu bize de, Road To Bakü” gibi anlaması kolay ama neden kurulduğu anlaşılamayan cümleler ile ötelemişlerdir.  Durum artık şu şekildedir; 2.kaleci olarak lige başlayan Tolga uzun top atamazken kalede ve uzun top atmaya çalışıyor, 3. Yedek stoper olarak alınan Roco forvette gol arıyordur. Bu futbolun hangi kitabında hangi teknik direktörünün taktiği olabilir. Plansızlık ve cepten yemek nedir, Beşiktaş takımı Porto ve Münich deplasmanlarında bile ezilmezken, kendi sahasında Genk’ten 4 hocası olmayan Sivas’tan 2 yiyip yenilmektedir. Şenol Güneş hasta yatağında Atiba’ya şöyle buyurmuştur;
Öncelikle suç bendedir, bu açıktır lakin;
“ ilk sene geldiğimde bitmiş Gomez’i forvet, yokları oynayan Sosa’yı adam ederken, esamesi okunmayan Marcelo’dan stoper yaratıp yanına Gençlerbirliği’nin sol açığını stoper olarak devşirdim. Oğuzhan, Sosa varken ve atiba gençken ikisi arasında rahat oynayıp asistler yapıyordu. Gökhan Töre Fişek, Olcay Şahan hırs küpüydü. Kalede kova Tolga vardı, takımı kaleden uzak tuttuk ve şampiyon olduk, Gomez Gol kralı, Oğuzhan Atiba Sosa yılın orta sahası seçildi.
2. sene, Gomez gitti, marcelo gitti, Sosa tutulamadı, Olcay yarıda gitti, Gökhan Töre Gitti, birşeyler yaptık, Talisca, vs derken Abuabakar diye telefon kullanmayı bilmeyen adamdan verim alıp Cenki 1.forvet yaptım, Defansa Ersan Gülümü yamadık, garip garip adamlar alınıp sattık. Yönetim bana sordu mu, tabiki hayır, şampiyon olduk.
3.sene Abuabakar alınamadı, Atiba yaşlandı, gol atmakta sorun yaşadık, Cenk’i satıp Love diye saçma sapan bir adam aldık, Tolgay desen 6 mı 8 mi derken lig bitti Talisca olmasa ilk 4 zordu. 4. olduk. Negredoyu gol makinası diye aldık, çim biçme makinesi çıktı. Alışır seneye açılır dedik, bekledik.
4. sene, Fabriyi Tosiçi sattık, Talisca’yı alamadık, Ortasaha 3. Hafta geldi, 4. Hafta gol atmaya başlayan Negredoyu sattık, 4 forvet varken toplam 4 gol atamadık. Para vermeyeceğiz diye Atiba’yı az daha harcadık, Gökhan Töre var mı yok mu bilmiyoruz, bana soruldu mu hayır, niye çünkü Cepten yemek güzel hizmetti, Stat yaptık geçmişten geldi oydu buydu derken, takım komple çöpe çıktı. Şimdi bana diyolar ki takımın iskeleti yerinde.
Yerinde değil kardeşim, ayakları iyi sayılan kaleciyi ligin ilk haftası sattın, defansın hırs küpünü sattın, defans bozuldu mu bozuldu, kanatlar yaşlı ve üretmekten uzak mı uzak? Devam edelim…
Orta saha Atiba 6. Hafta mı geldi evet, Tolgay bal yapmayan gereksiz bir arı mı evet, Oğuzhan’ın yürümeye mecali yok, ben Talisca vari üretken bir 10 numara istedim mi evet, peki siz ne yaptınız 3. Haftaya kadar bekleyip toy bir adam aldınız, oynuyor görüyorsunuz daha çok yolu var. Sosadan evrilen orta saha ortada görüyorsunuz anlatmaya gerek yok. 2 senede yerine bir tane adam koyamadılar, suç benim mi bana mı sordular hayır.
Gelelim açıklara,
Q7 oynarsa oynuyor oynamazsa bir şey yok, Babel 2. Sene şampiyonlukta yarıda geldi, biraz kıpırdadır şimdi oynamıyor, para vermeyeceğiz diye adama sözleşme imzalamıyor, oda 3 kuruşa 5 köfte yok diyor. Karaktersizlik mi, evet ama kimse Baba Hakkı değil. Gökhan Töre pide yapıyor Lens bildiğin çöp oğlu çöp. Alınırken bana mı soruldu hayır.
Forvet Gomezden Love evrildi. Suç benim mi hayır, formsuz muyum evet.
Gomez yerine gelen yok
Abuabakar yerine gelen yok
Sosa yerine gelen yok
Tosic yerine gelen yok
Açık yok,
Bek yok,
İstediğim hiçbir adam alınmadı, Dorukhan’ın Güvenin Larinin çok senesi var. Ronaldo gittikten sonra Madrid’in durumu ortada.  Üstelik satıştan ve UCLden gelen para kur farkı diyerek ortadan kayboldu. Alınan iki adamda kiralık,
Bunları söyleyip hayata gözlerini yumdu Şenol Güneş, kendi de suçluydu. Necip’ten medet umduğu duran top zafiyetini kontrol etmediği için.
Atiba 40 yaşında sürüne sürüne oynarken Genç Oğuzhan cılız yapısı isteksiz suratsız ifadesi ile kaptan olarak sahada turluyordu.
Böylelikle,  2 3 sene süren efsane Beşiktaş kadrosu, tatillerden izlenerek kadro dışı bırakılan güzel yöneticilerle bitti.
Satın bakalım şimdi kim kaldı geriye… benim istifam geç bile kaldı.

Ercan Nogay AlperHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About