27 Ağustos 2018 Pazartesi

Şapkayı önüme koyup yazılmış en ağır Beşiktaş/Orman/Güneş eleştirisini yapıyorum


Görünen köy uzakta değildir,
İnsan olan sevdiği ile uğraşır eleştirir eksiklerini görür, kapatmasını ister. Beşiktaş’ı hocasını renklilere medyaya karşı hep savunduk, Fikret Orman’ı baş üstünde tuttuk. Gelen şampiyonluklarda paylarını teslim ettik, Şenol Hoca’ya hiç verilmediği kadar değer verdik, vereceğiz, mecburuz. Oynattığı oyunu da kendisini de çok seviyoruz…lakin Beşiktaş’ı renkleri kişilerden ve egolardan arınmış olarak daha çok seviyoruz. Eksik varsa söyleriz, eleştiririz. Başlayalım, lig başlamadan UEFA’dan elenmeden eleştirilerimizi yapalım. Kervan yolda düzülmesin kervan başta düzülsün, eksikler giderilsin diye bütün çabamız, ha sonra biz yine kanser oluruz, o sorun değil. Biz zaten kanser olmuştuk daha önce.
Yaklaşık 11 tane maç oynadık, takımın atanı ve tutanı yok. Orta sahada topu ileri taşıyacak ADAM YOK. Talisca’nın gideceği şubat ayında belli oldu, yerine 4 ayda bir tane adam koyamadık. Hoca forvet on numara diye diye yazı bitirdi. Bir de adamın elindeki en iyi kaleci lige 1 hafta varken satıldı. Peki bütün bunlar olurken takım ne yaptı. Tosiç’te gitti, hadi diyelim orda vida Roco idare edeceğiz de , gecen sene takımın gol ve asist yükünü üstlenen Talisca’nın eksikliğini gol kısırlığı çeken 5 forvetin yapamadığını kim yapacak. Şenol Güneş ne yapsın! Güneş gittikçe form düşüklüğü yaşıyor, elinde 5 forvet var gol atan yok, adam ne yapsın. İçeri girip şut atan var yapan yok, orta açan var kafa vuran yok, orta saha var 10 numara yok, defans var en iyisi var ama ortada yenilen garip goller var, atan var, ama atamayan çok tutan var tutamayan çok. Adam elindeki ile en iyisini yapmaya çalışıyor, bazen laz inadı tutuyor ama işte o kadar da olur. Bu yenilgiler yönetime değil ona yazıyor.
Fikret Orman mucize işler yaptı. Kayyum derdinden kurtarıp, borç harç stadın yapımı Gomez gibi dünya yıldızları vs vs vs. Sezarın hakkı sezara. Basket takımının toparlanması, sportif başarılar, Fikret Başkanı yedirmeyiz ve arkasında durduk ama! Gelinen noktada kendisi dediğim dedik çaldığım düdük diyor. Torunoğluları’nın gidişi ile başlayan bir durum var, sonra kongre kararı. Hepsi monarşi yönetim modeline denk düşüyor, andırıyor. Hocaya eleman yakıştırması da cabası.
Takım gecen seneden beri S.O.S. veriyor, Talisca olmasa gecen sene ilk dört bile zordu. Takım orta kafa gol oynuyor, niye 10 numara yok. Sosa gitti orta saha bildiğin yol gecen hanı. Niye top sürekli geriye dönüyor ön liberolara baskı yapılınca sürekli şişiriliyor. Bu oyun şablonu ile gecen sene bitmedi bu sene de bitmez. Gecen senenin hızlandırılmış hali de yeni sezonda devam ediyor üstelik skorer oyuncu yok, 10 numara yok kaleci ligin 3. haftası geldi.  2 senedir hoca forvet, stoper, 10 numara diye diye kör oldu. Alındı mı hayır, zar zor parlattığı adamlarda satıldı üstelik. Neyse de nereye kadar. Tamam kur yüksek para kısıtlı da, hiç mi planlama yok, Serkan Rençber niye alındı niye gönderildi, madem ihtiyaç vardı gecen sene hocaya yardımcı neden alınmadı, Oğuzhan Tolgay ikilisi asist ve skor üretemiyor, bunu sokakta çay satan adam görüyorken yönetim “herkes işini yapsın” demekten başka ne iş yapıyor. Basket takımında şuan hiçbir şey yok. En son 6 oyuncu vardı onlarında ikisi 3 çöp zaten. Orası da karışık.
Hakemmişte, ofsaytmış vs. ilk 33 dakika da 3 gol yenmiş, bir önceki maçta Erzurum ilk yarı farkı kaçırmış, ondan önceki Uefa maçı zar zor geçilmiş, hazırlık maçları ışık vermemiş, yönetim abarttığı tatiller haricinde ne iş yapıyor. Tamam ilk gol 2 metre ofsayt elle alındı da 3 golu nasıl yedik kardeşim.
Fikret Orman Beşiktaş’a başkan olmadan önce hiç kimse tarafından bilinen biri değildi. Şimdi sürekli ben merkezci bir eda ile gittikçe itici olmaya başlayan açıklamalar yapıyor. Kimse Beşiktaş’tan üstün değil, madem maaşlı eleman değilsin, madem maaş almıyorsun aday olmazsın olur biter, seni seviyoruz ama bu tanınırlığını Beşiktaş üzerinden yapıp sonra dönüp taraftara laf edeceğin anlamı taşımaz. Yorulduysan kazanda iki bira içip özel jetinle tatile gidebilirsin başkan. Kimse zorla sana bu işi yap demiyor. Bence Seba kadar hatırlanan bir başkan olacaksın en azından bende yerin o kadar büyük ama bir yere kadar.
Şenol Hoca olmazsa şimdiye kadar zaten bırakmıştın yada gönderilmiştin. Beşiktaş’ın sahibi biziz taraftar, siz değil. Evet öğrenciyiz asgari ücretliyiz açız tokuz ama bu senin kalkıp laf edeceğin anlamına gelmez, forma alan maça gelen Feda diyen biziz. Cebinizden verdiğinizi borç olarak biz öderiz. Çok zor değil 2 3 senede bir tane 10 numara bir tane sağlam forvet bulmak, cenk gideli altı ay oldu, Talisca’nın gideceği belli olalı altı ay tamam başkan transfer yapan sensin de, bu eksikleri de sen görüp kapatacaksın. 10. Hafta gelen adam takıma katkı sağlasa ne olacak. Yarıştan düştükten sonra. Biz başta bunu diyoruz. Tamam başkan sensin de bu sene de şampiyon olamazsak ekonomik olarak işler daha da sarpa saracak.
Atanımız yok taşıyanımız yok, tutanımız yeni geldi, ne çıkacağı belli değil ya tutarsa.
Şenol Hoca dersen Oğuzhan Babel sahada yürürken Tolgayı oyundan alır Larin 1. Forvet olamaz. Sene başında Negredo’ya mobing uygulandı ama gitmedi, şimdi bizi ipten alan goller atıyor.
Ne olacak, ben deyim size böyle gidersek, 3 4 hafta sonra yenilgiler yada beraberlikler artmış olur.
Acil olarak dünden bugüne değil de acil olarak;
- Net bir 10 numara yada topu ileti götürebilen bir orta saha,
- Net bitirici yırtıcı son vuruşları iyi bir forvet,
- Babel’in saçlarının boyanması ya sözleşme imzalanması yada gönderilmesi,
- Oğzuhan ve Tolgay’a acil birer psikolog,
- Vida Roco Pepe’yi gün içerisinde iple de olsa bir birine bağlayıp birlikte oynama alışkanlığı.
- Caner, Gökhan’dan daha fazla verim alınma çalışmaları.
- Orta Kafa gol saçmalığından kurtulmamız, yapalım ama bir maçta bilemedim 20 olsun 59 boş orta nedir.
- Fikret Orman’ın kendini taraftardan üstün görme durumunun törpülenmesi,
- Oynamayan adama forma verilmemesi.
- Mental yada metal yorgunluğu olan kim varsa teşekkür edilip gönderilmesi.
- Taraftarın ve Beşiktaş’ın en büyük olduğunun unutulmaması.
- Transfer komitesinde oğluna yeni transferler ile foto çekinen çocuğun bu laubali hareketlerinin sorumlusunun bulunup gönderilmesi.

Yanlışım varsa düzeltin!
Sevgiler,
Ercan Nogay Alper

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About