23 Temmuz 2018 Pazartesi

Yıldız transferleri ne zaman beklemek lazım


transferdeki en önemli detayın aslında çok da dillendirilmediği durumda, belki de en doğrusunu yapan kulüp. 

türkiye'de transfer sezonu 31 ağustos akşamı sonlanırken, ingiltere'de 10 ağustos, italya'da ise 18 ağustos'ta kapanıyor. 

italyan kulüpler içinde juventus ve görece napoli ve roma dışında doğru düzgün transfer bütçesi olan takım zaten yok, o yüzden eliyorum orayı. 

ispanya'da ise barcelona, real madrid ve azcık atletico madrid üstünlüğü var ki, o adamların transfer etmek istediği adama beşiktaş talip dahi olamaz. bu bir gerçek. 

ama ingiltere dediğin ligde, bu sezon küme düşen stoke city; schalke, dortmund, leipzig gibi kulüplerin, pazarlıkla 7-8 milyon euro bütçe ayıracağı n'diaye için 17 milyon euro ödedi. tüm beşiktaşlıların 12 milyon euro bandında fiyat belirlediği cenk tosun bir anda ingiltere'ye (orta sıralarda yer almaya çalışan everton'a) 23 milyon euro'ya gitti. 

yani senin, uefa, şampiyonlar ligi'ne katılım cazibesiyle ve pazarlıklarla 5-6 milyon euro'ya bağlamaya çalıştığın transferi, ingiltere'de küme düşmeye oynayan takımlar 15 milyon euro'yu vererek alıyor. 

böylesine fiyatları yükselten bir lige mensup rakipler ise, 10 ağustos'tan sonra piyasada olmayacak. bence beşiktaş yönetimi bunu da bekliyor olabilir. ingiltere'de transfer dönemi kapanmadan, nokta transferler beklemek pek doğru olmaz gibime geliyor.

edit: imla

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About