2 Haziran 2018 Cumartesi

ekşi'den 26 temmuzda sezonu açacağız Beşiktaşımız biraz ağırdan mı alıyor ne


https://eksisozluk.com/entry/77601441


ön kabul: ben biraz sabırsız bir insanım. normal bir insan 0 ise ben -3'üm.

tanım: 26 temmuz'da 2018 - 2019 sezonunun ilk avrupa kupası maçına çıkacak olan takımım. 
bu durum düşünülecek olursa sanki biraz ağırdan mı gidiyoruz? 

kafamda deli sorular var.
sezonu ne zaman açacağımız belli oldu mu?
transferlerin tamamı yapıldı herhalde, bu konuda yaprak kımıldamıyor. saçma sapan spekülasyonlar oluyor. ulan bugün bryan ruiz yazıldı bu takıma. 

talisca neden alınmadı? oynatmak için değil yanlış anlamayın, satmak için. 
bir yerde okudum, 6 milyon euro imza parası istemiş. bu konu doğru mu?
sanki beşiktaş için önemli bir konu değilmiş gibi kimse dillendirmiyor.

oğuzhan yeni sözleşme imzaladı mı? imzaladı ise neden açıklanmıyor?
galatasaray söylentileri çıkıyor, bunu menajeri mi çıkartıyor? herkes ozzy sözleşme imzaladı yazıyor ama tolgay'ın sözleşmesi kap'a gönderilmişti diye anımsıyorum. ozzy'nin arsenal'le olan bir durumdan bekletiliyordu galiba ama onun da sözleşme ile beraber bitmiş olması gerekmez mi?

şenol güneş ilk olarak bir sağ bek istemiş diye bir haber okuduk, doğrudur. çok gerekli bir mevkiidir ama tek talep bu mudur? başka bir haberde ise bütçeye göre transfer falan deniliyordu. geçen seneki gelirler borç ödemeye gitti herhalde, bir türlü azalmayan her mali kongrede artan borca. 
lan pardon ya, euro artıp duruyordu değil mi? hani şu vagner love'a milyonlarcasını ödediğimiz euro. alvaro negredo'ya... bak aklıma geldi, ben bu adamları eleştirince bana atıp tutan itler vardı, hepinizin amına koyayım.

gelelim fikirlerime...

bir şekilde emre akbaba bu takıma kazandırılmalı, gerçekten iyi bir futbolcu. düzgün bir çocuğa benziyor. santrafor için 27 - 28 yaşlarında, topa hakim, süratli bir adam alınabiliyorsa alınsın, olmuyorsa larin ile başlayalım. bence o çocukta bir ışık var. 

sağ bek zaten olmazsa olmaz, rafinha olsaydı harika olabilirdi. top tier bir takımdan gelmiş, profesyonel bir futbolcu. iş ahlakı yaşının eksilerini kapatırdı, tıpkı adriano gibi.

şenol hoca'nın bu seneki en önemli hedefi orkan'ın bir şekilde bu takıma monte edilmesi olmalı. hocam lütfen bu çocuğu bize kazandırın. kendisi itlik yapmadığı sürece hata yapsa da oynatın. iyi çalışıyorsa tabii, çalışmayana ekmek yok. 

atiba sonunda gidiyor galiba, yerine birinin alınması gerekecek. bence en önemli transfer bu olacak. inşallah en az atiba kadar iyi profesyonel ama çok daha iyisini monte edebilirler. yoksa işimiz zor. medel reis süper bir oyuncu ama atiba'nın alan kapatmadaki başarısına (zaten bence tek başarısı buydu) defansif anlamda çok ihtiyacımız var. 

son tahlilde, eğer ki transferler için dünya kupası'nın bitmesi falan beklenecekse o iş biraz yaş olabilir. hele her sene olduğu gibi 31 ağustos beklenecekse bence bu sezondan da şampiyonluk ya da uefa başarısı beklemek hayalcilik olur.

sezon sonunda uefa kupası finali ve şampiyonluk dileğiyle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About