25 Nisan 2018 Çarşamba

Hıncal Uluç'tan inanılmaz bir yazı ''yok öyle şey, dünyanın hiçbir federasyonu bu maçı tekrar oynatamaz''


"Artık inkar edilmez şekilde açığa çıktı ki 'nin sahibi çok 'ın sahibi yok. Aykut Kocaman, maçtan 24 saat sonra, yani oturup düşündükten sonra verdiği demeçte 'Bütün Türkiye ittifak etti ki olayda bir komplo var.' diyor. İttifak derken Beşiktaş'ı kast ediyor ve devam ediyor 'Bu komployu kuran Beşiktaş'tır'"


"BEŞİKTAŞ'IN TEKNİK DİREKTÖRÜNE SAHTEKARLIK İTHAMI VAR"

" 'Kan yok, yara yok, çakmak yok ama  ve Şenol Güneş sahayı terk etti.' Yani bu komplodur. Bunların hepsi Aykut'un [Kocaman] lafları. Burada, Beşiktaş'ın teknik direktörüne korkunç bir sahtekarlık ithamı var, bir. İkincisi; Beşiktaş kulübüne, tarihin yüz karası olacak, bir sahtekarlık iması var. Buna cevap vermesi gereken kişi kim? O an, duyduğu anda..."

"SENİN KULÜBÜN İTHAM EDİLİYOR, ÇIT YOK"

"Kulüp başkanları ne işe yarar. Devlet başkanı devleti, kulüp başkanı kulübü temsil eder. Senin kulübüne ve hocanı en ağır şekilde itham ediyor, çıt yok. O gece bütün haberlerde çıt yok; ertesi gün gazetelerde manşet yine çıt yok. 'ın başkanı kulübüne sahip değilse başka kim olsun?"

"'nin sahibi çok. Çünkü Fenerbahçe medyası da, olayın olduğu andan itibaren -ekranlar, gazeteler dahil- 'Fenerbahçe'yi bu işten nasıl kurtarırız?' savaşı içinde. Haberleri, haber değerlendirmeleri, başlıkları, yorumları..."

"'nin hükmen mağlup olmasını önleyecek hiçbir şey yok. Çünkü Fenerbahçe ev sahibi. Komplo vs... ne olursa olsun. O başka bir şey. Ben suçlunun kim olduğunu bilmiyorum. Ama bu sahada bir olay olmuş ve konuk teknik direktörün kafası yarılmış ve hakem maçı tatil edilmiş, oyun durmuş."

Buna dünyanın herhangi bir ülkesinde hükmen mağlubiyet vermeyecek bir federasyon varsa o ülkede bir daha futbol maçı olmaz. Yarın Galatasaray bir maçta şampiyonluk şansını kaybederken son 3 dakikada hadi rakip hocanın kafasını yar, ondan sonra tekrar başla. Yok öyle şey."
"Ev sahibi olmanın sorumluluğu hükmen mağlubiyeti getirir"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About