15 Mart 2018 Perşembe

Bu yazı Şenol Güneş okusun diye yazıldı!


Başın öne eğilmesin aldırma kartal aldırma, en büyük sen değil misin aldırma kartal aldırma, ne güzel demiş büyük ozan Edip Akbayram.
Bu marşı Sabahattin  Ali, Liverpool maçındaki, 8. golden sonra Anfield’in yanındaki çaycıda adisyona   yazmış. Öyle ki hem şiiri yazıp hem de aynı anda bestelediği bile görülmüş, Beşiktaş işte adamı şair ediyor. Sonra Edip Akbayram’a gönderip kaleci Hakan Arıkan ile birlikte söyleyin kardeşim ona yazık oldu demiştir. Söylenti bu yönde, Neyse!
Dün akşam Bayern yine büyük bir hırs azim ile saldırmaya, Beşiktaş’ta ezilmeden sıkılmadan 7 yedek oyuncu ile kafa kafaya oynamaya çalıştı. Atmosfer stat Necip her şey mükemmeldi, keşke yenseydik ama olsun ne fark ederdi ki!
Gelelim sana Şenol Güneş!
Biz ne sevaba girdik de seni bize bahşetti yaradan Güzel adam Şenol Güneş, İstanbul’u fetih eden Fatih’in mütevaziliği var üstünde. Beni sahaya çağırmazlar diye düşündüm dediğinde bile insanın gözleri yaşarıyor. Sen şu kirli çirkin ve köşeleri tutulmuş futbolun içinde temiz kalabilmiş, futbol bilgisi ile nam salmış, taktik bilgileri ile birilerini cebinden çıkarmış, duruşu şiirleri, söylemleri ile entel tiplere ders vermiş adamsın.
Yahu hocam ne demek “utanıyorum sıkılıyorum, acaba onlara layık olamıyor muyum”. Hocam biz saha kenarında ağzında kürdanla uyuyan gördük ne demek sıkılmak utanmak, sen asaletin gururun adam olmanın, sözünün eri olmanın hırsın azmin ve efendi olmanın vücut bulmuş halisin. Ne utan ne sıkıl dik oyna hocam! Dik oyna!
Ne demek seni sahaya çağırmamak ne demek sana sahip çıkmamak!
Sen değil misin sakat Gomez’i  Alman, bitmiş Babel’i Hollanda, genç Talisca’yı Brezilya milli takımına kazandıran, sen değil misin bizi 2 senedir şampiyon yapan, sen değil misin Şampiyonlar liginde martın ortasını gösteren. Sen değil misin gelene beş gidene 5 atan. Sen değil misin Tosic’ten stoper yaratan. Cenk’in bu hale gelmesini sağlayan.
Bu ne mütevazilik be adam Fatih Sultan Mehmet misin? Bu ne teveccüh. Sen değil misin Monaco’ya sahayı dar eden,  Leipzig’e top göstermeyen Porto’yu üçleyen, sen değil misin grubu namağlup bitiren, sen değil misin Avrupalılara top oynamanın ne demek olduğunu gösteren, yapma hocam dik dur dik oyna!
Bizim yollarımız nasıl kesişti bilmiyorum ama şampiyon yapsan da bizi yapmasan da, takıma böyle güzel futbol oynattığın böyle güzel olduğun için uzun yıllar bizimle kal be hocam.
Belki bazıları ders alır, belki bazıları taç atışının futbolda en boş iş olduğunu öğrenir, belki Bayern ile kafa kafaya oynamanın ne demek olduğunu öğrenir. Sen bizimle kal ki gazetecileri cinsel organını gösterip “onu değil bunu çek” diyenler utanır. Belki futbol bilgisi olmadığı için sürekli kaostan beslenenler, en azından birkaç kelime de olsa futbol öğrenir. Bırak bazılarının ağzından salya dökülsün, bırak bazıları TV’lerde algı peşinde koşsun, onlara “buramı çek” diyen gibileri mubah, sen sıkma canını. Biz senin kıymetini biliyoruz, sen yeter ki şu Necip’e bir de şut atmayı öğret hocam! İşin şakası tabii, zaten onu da yaparsan bence direkt kanatlanıp yüksek mertebeye geçebilirsin.
Sen kal Hocam, namuslu işler yapmaya devam et. Biz hep yanında arkanda sağında solunda olacağız. Yenildin diye utanmak nedir hocam Allah aşkına, karşındaki dünyanın en iyilerinden, bu sene yenildik seneye berabere kalırız sonraki sene yeneriz. Belki hiç yenmeyiz ama sen yeter ki saha kenarında Oğuzhan’a kız, Necip’e topu rakipten nasıl alınacağı göster, Q7’ye sahip çık. İki elin havada sevin. Sen sevin, en çok sen sevin, itibarını yıllardır göremediğin sevgiyi biz sana hep sunacağız.
Jübileni yaptıran adama olan saygını da biliyoruz. Sen Seba’ya olan borcunu ödedin, şimdi bizim sana borcumuz oldu. Niye mi hemen anlatayım hocam, Biz bundan 2 3 sene önce kayyum mayyum borç falan basit matematik bilgisi olmayan adamın borçları uğraşıp dünyadan umudu kesmiş bir haldeydik, sen bizi hayata futbola ve güzel günlere bağladın. Beşiktaş’a zaten çok bağlıydık, şimdi işin içine bir de sen ve güzel futbolun girdi, yahu Bayer’den 10 yesek ne olur hocam Allah çarpsın gram takıyorsak. Hele sen şu AKBİL çocuklarını yen, hele sen bizi bu sene de şampiyon yap, hele sen o kutlu günü o müjdeli günü bize yine göster bak bakalım yakmıyor muyuz gezegeni.
Seni de, duruşunu da futbolunu da çok seviyoruz. Hep bizimle kal Güneş adam.
başın öne eğilmesin aldırma kartal aldırma
başın öne eğilmesin aldırma kartal aldırma
en büyük sen değil misin
aldırma kartal aldırma
aldırma kartal aldırma
kartal aldırma

dışarda yüz bin taraftar
bir gün ağlar bir gün coşar
seni bu sesler oyalar
aldırma kartal aldırma
aldırma kartal aldırma
kartal aldırma
sevgi saygı ile,

ERCAN NOGAY ALPER
ercannogayalper@gmail.com


15 yorum:

 1. Bu zamana kadar okuduğum en anlamlı yazı.

  YanıtlaSil
 2. Gözlerim sulandı abi be...Eline yüreğine sağlık👏

  YanıtlaSil
 3. Duygularımıza tercüman olmuşsunuz. Boğazım düğümlene düğümlene okudum. Yüreğinize,kaleminize sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Bu nasıl bir yazı ve kardesim. Helal sana.

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel bir yazı. Tam olmuş. Helal olsun

  YanıtlaSil
 6. Gururlan ağlanilasi ben ve bir cok renkdaslarimin bazi dersler cikartacagi guzel demenin bile kuculttugu bir yazi olmus besiktasliliginiza saglik ����

  YanıtlaSil
 7. Yemin ederim gözlerim doldu... böyle güzel bir adama böyle güzel satırlar... yazana da yazdırana da helal olsun....

  YanıtlaSil

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About