16 Şubat 2018 Cuma

yıl 1986 Beşiktaş CL'de çeyrek final maçına çıkıyor GS çim sahasında antreman yapsın diye tesislerini açıyor milli takım Beşiktaşlı oyunculara full izin veriyor UZAY TAKIMI BEŞİKTAŞın hikayesine göz atın
1987 yılının Ocak ayında ise Milliyet Gazetesi bir piyango düzenliyor: Piyango kapsamında Beşiktaş'ın Şampiyon Kulüpler Kupası çeyrek final eşleşmesindeki rakibini bilene epey tatmin edici bir ödül vaat ediliyor.1987 yılının Ocak ayında ise Milliyet Gazetesi bir piyango düzenliyor: Piyango kapsamında Beşiktaş'ın Şampiyon Kulüpler Kupası çeyrek final eşleşmesindeki rakibini bilene epey tatmin edici bir ödül vaat ediliyor.
Ödül şu: Beşiktaş'ın rakibini bilene, tüm masrafları Milliyet Gazetesi tarafından ödenecek olan, Beşiktaş kafilesi ile beraber gidilecek deplasman maçı ve üzerine de hediye 300 Dolar! 
Muhtemel rakipler ise; Dinamo Kiev, Real Madrid, Kızılyıldız, Porto, Bayern Münih, Anderlecht, Brondby.

Dinamo Kiev, o dönem Avrupa futbolunun en güçlü takımlarının başında geliyor. Oynadığı futbol dolayısıyla "uzay çağı takımı", "geleceğin takımı", "asrın takımı" gibi övgü dolu sözler söyleniyor haklarında.Dinamo Kiev, o dönem Avrupa futbolunun en güçlü takımlarının başında geliyor. Oynadığı futbol dolayısıyla "uzay çağı takımı", "geleceğin takımı", "asrın takımı" gibi övgü dolu sözler söyleniyor haklarında.
Dinamo Kiev'in o zamanlardaki teknik direktörü, şimdilerde efsane mertebesinde kabul edilen, Dinamo Kiev'in stadına adı verilen, stadın önünde ise heykeli bulunan, 1975 yılında Kupa Galipleri Kupası'nı Dinamo Kiev'e kazandıran (Sovyetler Birliği'nin aldığı ilk uluslararası kupa) Valeriy Vasiloviç Lobanovski'den başkası değil. 
Türk gazeteciler ise Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası çeyrek final kuraları için Lobanovski'yi buluyor. 
Beşiktaş çıkarsa diye yorumu yapmayı da ihmal etmiyor kurt hoca: "Beşiktaş çantada keklik. Onlarla eşleşirsek, yarı final garanti."
Kuralar çekiliyor ve Beşiktaş'ın rakibi Çernobil faciasından çıkalı henüz 8 ay olan Dinamo Kiev oluyor!

Beşiktaşlılar da Kiev eşleşmesinden sonra "Radyasyon Bölgesinden Asrın Takımı" olan Dinamo Kiev'e hazır olduklarını belirtmek için bu pozu veriyor.Beşiktaşlılar da Kiev eşleşmesinden sonra "Radyasyon Bölgesinden Asrın Takımı" olan Dinamo Kiev'e hazır olduklarını belirtmek için bu pozu veriyor.
Poz üzerine Samet Aybaba, Ziya Doğan, Sinan Engin, Feyyaz Uçar, Ali Gültiken, Ulvi Güveneroğlu, Rıza Çalımbay; "yorum yok" diyor sadece. Sadece Metin Tekin; kıyafetleri kast ederek "bunlar golleri önler mi acaba" diyerek espri yapıyor. 
Beşiktaş için bu maçta gereken destekler veriliyor ülke futbolu tarafından. Kiev maçıyla aynı tarihe denk gelen Milli Takım'ın mücadelesinden bütün Beşiktaşlılar çıkartılıyor. Beşiktaş çim sahada çalışmak istiyor Kiev'e karşı. 
O dönemde henüz adamakıllı bir çim sahası yok Beşiktaş'ın. Fenerbahçe'den rica ediyor. Fenerbahçe izin vermiyor çim sahaya. Daha doğrusu veremiyor. Çünkü, öyle yoğun bir kar yağışı var ki, ortada bir çim saha kalmıyor. 
Galatasaray Jupp Derwall'in isteği üzerine izin veriyor; Beşiktaş Florya'ya geliyor ve "çim" sahaya kavuşuyor.
Dereağzı'ndaki kar temizlenince bu kez de Fenerbahçe'ye misafir oluyor Beşiktaş. Eski centilmen günler! Hey gidi hey...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About