2 Şubat 2018 Cuma

Ekşi'den: Beşiktaş 15 final maçından birine çıkıyor Zafer bizim olacak


kaynak https://eksisozluk.com/entry/73930709

biri beni çağırmış, geldim. 

saat 20.00'da başlayacak 20. hafta lig müsabakası. beşiktaş'ın kazanması gereken maçlardan bir diğeri. bursaspor'un ligin ilk 5 sırasındaki takımlara karşı oynadığı maçlara bakmak gerekirse :

başakşehir 1-0 bursaspor 
beşiktaş 2-1 bursaspor 
bursaspor 1-2 galatasaray 
bursaspor 0-1 fenerbahçe 
trabzonspor 1-0 bursaspor 
bursaspor 0-3 başakşehir


şeklinde sıralanıyor. ilk devrede de "igor tudor'dan sonra büyük maçları en kötü oynatan hoca paul le guen" demiştim. şimdi tudor gitti, le guen kaldı. ama bu kez bir farklılık var, takım maçtan önce kampa alınmış. bir etkisi olur mu bilmem ama onlar da bu maçı bir ayaklanma maçı olarak görüyor. klasik beşiktaş'a karşı hırslı oynama durumu yine olacak.

beşiktaş'ın ilk devredeki en büyük sorunu kadro yetersizliği değil form düşüklüğüydü. ikinci sorun, oyun planıydı. devre arasından beri bu sorunlarda değişmeler görüyoruz. anderson taliscave oğuzhan özyakup formunu yükseltti. ricardo quaresma 17 maçta yaptığı asist sayısına iki maçta, anderson talisca da ilk devrede attığı gol sayısının fazlasına 2 maçta ulaştı. bu form en büyük silahımız olacak.

alvaro negredo ilk devrede kıpırdandı ama ikinci yarıya o da zayıf başladı. daha bitirici ve seri olması gerekiyor. bu maçta vagner love'ın maç başında veya ilerleyen dakikalarda süre bulacağını düşünüyorum. 

ortadan oyuna dair pasaj pasaj iyi işler gördük iki maçta da. hiç görmediğimiz paslaşmalar söz konusu. bunun artarak devam etmesi lehimize olur ve maçı kazanma şansımızı artırır. 

nihayetinde beşiktaş'ın kalan 15 final maçından biridir. iyi oynayan biz olalım ve iyi oynayan kazansın. zafer bizim olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About