26 Ocak 2018 Cuma

Deniz Çoban (Fanatik): Ts-Fb maçına skandal atama


kaynak

İki takım arasındaki son 3 maçı yöneten Ali Palabıyık, 4. kez üst üste Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasına atandı. Yusuf Namoğlu eminimin bundan habersizdir! Riva’daki herhangi bir personel bile bu hatayı yapıp, kendisini komik duruma düşürmezdi!


Namoğlu’nun zor maçlara atama yaparken, performansın dışında daha önde tuttuğu; ‘iki takımın daha önce tepkisini çekmemiş, yakın tarihte verdiği kararlardan ötürü iki takım tarafından eleştirilmemiş ve iki takıma da sempatik gelecek isimleri atamak’ gibi kendine has kriterleri var!

Haberi olsa yapmaz

Ali Palabıyık Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin arasında oynanan son 3 maçı da yönetmiş bir hakem. Bu maçla 4. kez üst üste aynı takımların kendi arasında oynayacağı maçı yönetecek. Riva’da memur kadrosunda olan herhangi bir personele bu görevi verseniz; aynı maça aynı hakemi üst üste 4. kez atamazdı. Adım gibi eminim, Namoğlu bu atamayı yaparken, bu istatistikten habersizdir. Haberi olsa bu atamayı yapmaz, kendisini bu kadar komik duruma düşürmezdi.

Gerçek dışı sözler!

Namoğlu’nun devre arasında uzatılan her mikrofona: “Türk hakemliğinin geleceğini planlıyoruz!” beyanlarının da gerçeği yansıtmadığını gösteren bir atamadır bu! Neredeyse hakemliğimizin son beş yılında söz sahibi olmuş Namoğlu’nun böylesi maçları yönetecek yeni bir hakemi vitrine koyamamış olması gizli bir gerçek değil. Ayan beyan ortada olan bir gerçek.

Gördüğünü çalarsa...

Atamayı bu istatistikten ayrı değerlendirecek olursak: Ali Palabıyık; göğsünde FIFA kokartı taşıyan, uluslararası tecrübesi olan, bu tür zor maçları daha önce yönetmiş; yetenekli, bilgili, tecrübeli ve kariyerli bir isim. Sağlıklı ve doğru bir maç planı, takımlara sempatik gelme arzusundan uzak, gördüğünü çalan ve berrak bir kafayla bu maça çıkan Palabıyık bu maçın altından rahatlıkla kalkar. Disiplinden taviz veren bir anlayış ve hatalı bir maç planı; maç atmosferini de düşündüğünüzde kendisini hayli zorlayabilir. O zaman başarılı olma ihtimali azalır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About