27 Ocak 2018 Cumartesi

Bogaziçi köprüsünden atlayarak hayata gözlerini yuman Beşiktaş kalecisi


14 Ocak 1990... Köprüde bir Kartal, ölüme atlayan bir Kartal...
Tam 25 yıl önceydi. Boğaziçi Köprüsü'nde arabasını durduran Beşiktaş'ın unutulmaz file bekçilerinden Sabri Dino ölüme atlamıştı. Futbolu bıraktıktan sonra iş hayatına giren eski kaleci, kur dalgalanmaları nedeniyle iflas etmiş, bunu da gururuna yedirememişti.
Alman Lisesi'nde okurken başlamıştı üç direk arasını beklemeye. Galatasaray'ın genç takımından fazlasını görememiş, Beyoğluspor'a transfer olmuştu. Sarı saçlı çocuğu kapmak için kıyasıya bir yarış başlamıştı.
Özcan Arkoç'un Viyana yolunu tutmasından sonra mutlaka 1 numara almak zorundaki Beşiktaş muradına eriyor, Avrupai delikanlı siyah-beyazlı oluyordu. Önceleri Necmi Mutlu'nun yedeği olan Sabri, sonradan kaleyi teslim alıyordu.
İki şampiyonlukta ziyadesiyle payı olan futbolcu, milli takımda da yükselmiş, Dünya Kupasıelemelerinde İtalya karşısında sergilediği performansla manşetleri süslemişti. 1975'te yeşil sahalara veda eden Dino, tekstil sektörüne girmiş, bir dönem Türk erkeklerinin çoğuna gömlek giydirmişti.
Hayatı boyunca topun fileye varmaması için bedenini siper eden adam, aynı bedeni sudan ağlarla buluşturmuştu; tam çeyrek asır önce bugün

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About