5 Ocak 2018 Cuma

BEŞİKTAŞ’DA GÖREV ALIP EN ÇOK ŞAMPİYONLUK GÖREN…


Herkes efsanelerden bahseder. Biz emektarımız olan Süreyya Soner’den bahsedelim.
Süreyya Soner kimdir mi?
1981 yılında BEŞİKTAŞ kubüne gelip malzemeci oldu. Daha Süleyman Seba’nın başkan olmadığı zamanlar..
Beşiktaşa 35 yılını adamış sosyal hayatı özel hayatı Beşiktaş olan, futbol takımının malzemecisi.
Kimler gelip kimler gitti ne başkanlara ne efsane futbolculara tanık oldu büyük Beşiktaş. METİN ALİ FEYYAZ'lardan dan tutun 1990’lı yılların teknik direktörü GORDON MİLNE'ye Şifo Mehmetlerden Nicelerine saymakla bitmeyecek efsane futbolculardan Şampiyonluklardan kupalardan  derbi maçların galibiyetlerinden sevinçlerden bizlerin yaş durumlarımızdan belki de bunların en azına tanık olabileceğimiz durumlar.
Kim onun yerinde olmak istemez ki?
 Düşünsenize işe gidiyorsun Sergen ile sohbet ediyorsun arkanı dönüyorsun Tayfur selam veriyor bugünden örnek verirsek gelmişsin saha kenarına Şenol hoca taktik verirken yanında duruyorsun Quaresma Gomez Ba Aboubakar Ozy Cenk öncesinde İlhan Pascal Üzülmez  adını sayamadığım için özür dilediğim nice diğer futbolcular, başkanlar. Kim bilir bizlerin şahit olamadığı en güzel anılar onun hayatında mevcuttur.
Güleryüzlü sempatik hemen hemen her futbolcu ile arası iyi olan abimiz
35 yıl boyunca bir yerde çalıştığınızı
düşünün ve o çalıştığınız yerde kimseyle tek bir kavganızın olmadığını. Hayal gibi..
Sadece bir tartışmadan bahseder emektar abimiz,bir kişi ismini vermek istemediği ona kırgın olduğunu şu şekilde dile getirmiş <<Bana malzemeci olduğumu hatırlattığı için ona teşekkür ediyorum<<
Bir Beşiktaş emekçisi siyah ve beyaza adanmış 36 yıl..
 36 senedir be$ikta$ kulübünün icinde bulunan emektar malzemeci süreyya. ba$ından gecen ilginc ve komik olan olaylarla bağlayalim;


<<<
Bir hazırlık maçında taraftarın biri yedek kulübesinin arkasına gelip sövmeye başladı; sergen hiç antrenmanlara çıkmıyorsun ama takımda oynamaya can atıyorsun, sen nasıl futbolcusun böyle. okan buruk sen zaten galatasaray'dan geldin, git artık oraya, istemiyorum seni. tayfur sen kaç yaşına geldin, hala oynamaya çalışıyorsun, yeter artık bırak şu futbolu.. futbolcular tüm bunlara rağmen ses çıkarmazlar fakat süreyya abimiz artık dayanamaz ve ayağa kalkar. yeter artık kardeşim, sus artık şeklinde bir laf eder.
taraftarın buna cevabı ise şu şekildedir; bıyıklı hele sen hiç konuşma, 15 senedir maçlara geliyorum hep yedeksin. ya seni kiralıkta mı vermiyorlar, göndersinler başka bir takıma. başkandan torpillisin derdim ama kaç başkan değişti, sen hala burdasın. sus sen hiç konuşma.."

doğan oğlunun ismiyle ilgili de güzel bir hikayesi vardır;

kendisinin bir oğlu olmuştur ve oğluna o hafta kim gol atarsa, o futbolcunun ismini vermeye karar vermiştir. o hafta maç oynanır, takımda gol atmaz, ama süreyya abi kararlıdır. beşiktaş bir sonraki haftada gol atamaz, üçüncü haftada sonunda gol olur. golü madida atmıştır, süreyya abi eve telefon açıp "ya ben karışmıyorum, çocuğa kimin adını verirseniz verin" diyip telefonu kapatmıştır..
<<<
muhabir: aşk mı para mı?
fatih sonkaya: abi alırım ben bu ikisini ortasına otururum.
süreyya: aşk tabi ya..
fatih sonkaya: nası aşk abi ya parasız aşkı ne yapcan?!

arkadan mustafa doğan gelir..

muhabir: mustafa aşk mı para mı?
mustafa: tabi aşkta önemli parada. ikisi de diyorum ben.
fatih sonkaya: karidan korkuyor bakma sen ona *
süreyya: olum aşksız parayı ne yapıyım ben.
fatih sonkaya: peki parasız karıyı ne yapcan. ne yicen karıyımı yicen

<<<<

sabah antrenmanında emektar malzemeci süreyya'yı karşısında gören ricardo quaresma'nın birden bire gülmeye başlaması herkesi meraklandırdı. portekizli yıldızın neden güldüğü daha sonra ortaya çıktı. süreyya'nın, quaresma'ya, arif şentürk'ün türkülerini dinlettiği ve şentürk'ün kim olduğunu soran yıldız oyuncuya, türkiye'nin imparatoru yanıtını verdiği öğrenildi.

alt metin kaynak: milliyet.
blog yazısı için twitter.com/knnpnrr a teşekkürler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About