15 Aralık 2017 Cuma

The Guardian: İnfantino ve TFF Fenerbahçe için görevi kötüye kullandı

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Guardian, 2010-11 sezonunda yaşanan, daha sonra kumpas davasına konu olan, şike iddialarıyla anılan '3 Temmuz sürecinde' dönemin UEFA Genel Sekreteri olan Gianni Infantino'nun Fenerbahçe'ye verilmesi gerektiği iddia edilen ceza konusunda gerekli yaptırımları uygulamadığını ve süreç boyunca ihmalkar davrandığını iddia etti.
Haberde; The Guardian, UEFA'nın şike yapan takımlara kesinlikle taviz göstermediğini belirtirken şike yaptığı iddia edilen Fenerbahçe'nin ise gerekli cezayı almadığını öne sürdü. PAZARLIK YAPILDI İDDİASI

Habere göre; dönemin TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın UEFA ile pazarlık yaptığı ve Fenerbahçe'nin 'bir alt lige düşürülme' cezasının uygulanmaması konusunda görüştüğü de ifade edildi.
Haberde, o dönemin TFF genel sekreteri Ebru Köksal'ın UEFA Genel Sekreteri Infantino'ya bir mektup yazdığı ve UEFA'nın TFF'nin kendi disiplin yönetmeliklerini değiştirme hakkı olup olmadığını sorduğu öne sürüldü. Infantino'da bu mektuba "Bu olay ile ilgili öncelikli olarak karar sorumluluğu TFF'nindir" cevabını verdiği belirtildi.
Fakat iddiaya göre Infantino, bu düzenleyici konumu belirtmekten öteye gitti ve Ebru Köksal'a, UEFA'nın şike için daha anlayışlı yaptırımları onayladığını belirten şu cevabı yolladı: "UEFA adına tüm koşulları dikkate alarak, teklifinizin bu konuda uygulanmak için makul, orantılı ve uygun bir cevap teşkil ettiğini
söyleyebiliriz."
Bu iddiaları ortaya atan The Guardian, FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun gerekli uygulamaları yapmadığı ve sorumsuz davrandığı için koltuğunun sallanabileceğini belirtildi.

AV. EGEMEN: "INFANTINO'NUN YAKLAŞIMINI VEYA UEFA İLE OLAN İŞBİRLİĞİNİ AÇIKLAYAMAYIZ YA DA HAKLI ÇIKARAMAYIZ"

Öte yandan The Guardian'a konuşanTrabzonspor Avukatı Erdem Egemen "TFF'nin kendi disiplin kurallarını uygulamama kararını tartışmaya devam ediyoruz ve Trabzonspor'a verilen şampiyonluğun Fenerbahçe'den alınması için çağrıda bulunuyoruz. TFF, kendi yönetmeliklerini ve UEFA'nın fair play ve sıfır tolerans ilkelerini ihlal etti. Infantino'nun yaklaşımını veya UEFA ile olan işbirliğini açıklayamayız ya da haklı çıkaramayız" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About