30 Aralık 2017 Cumartesi

Oğuzhan'ın olası satışından gelecek paranın % 30'unun Arsenal'e verilecek olması

Milli futbolcuyla yeni sözleşme imzalamak isteyen Beşiktaş, öncelikle oyuncunun muhtemel satışında Arsenal'a ait %30'luk pay hakkını devralmak için görüşmelerde bulunuyor.

Beşiktaş, sezon sonu sözleşmesi sona erecek Oğuzhan Özyakup ile 4 yıllık yeni kontrat için bir süredir görüşmelerde bulunuyor. Ancak 25 yaşındaki futbolcuyla anlaşılmasına rağmen imzalar henüz atılmadı.
Başkan Fikret Orman konuya ilişkin yaptığı son açıklamada, Oğuzhan’ın bir önceki kulübü Arsenal ile aralarında çözülmesi gereken sıkıntılar olduğunu söyledi. Fikret Orman’ın bahsettiği konu, Arsenal’in Oğuzhan’ın bir sonraki satışından %30 hakka sahip olması.
Oğuzhan 2012’de İngiliz ekibinden Beşiktaş’a transfer olurken, bir sonraki transferinden elde edilecek gelirin %30’nun Arsenal’e verileceği sözleşmeye eklenmişti.
Siyah-beyazlılar Oğuzhan'la yapacağı yeni mukavelede, oyuncunun tüm haklarına sahip olmak için Arsenal ile görüşmelere başladı.
İngiliz ekibi %30’luk pay için yaklaşık 2 milyon euro talep ederken, iki kulüp henüz anlaşma sağlayamadı. Yapılacak son görüşmenin ardından el sıkışılması halinde Beşiktaş, Arsenal’e gerekli ödemeyi yapıp ardından Oğuzhan ile 4 yıllık yeni kontrat imzalayacak.
Beşiktaş’a 2012 Haziran ayında 500 bin euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan Oğuzhan Özyakup, 2014’de siyah-beyazlılarla 4 yıllık yeni sözleşme imzaya atmış, bu sözleşmede oyuncunun muhtemel satışında Arsenal’in %30’luk pay hakkı da yer almıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About