4 Aralık 2017 Pazartesi

Caner ve Talisca yokken daha iyi oynuyoruz

caner ve talisca oynamadığında (tıpkı geçen sene oynamadıkları bölüm gibi) uçuşa geçen lig performansının tekrarını izlediğimiz karşılaşma oldu. abubakar olsa bu sene ligi de lider götürüyor olurduk.

beşiktaş öldürücü paslaşmalarını rakip ceza etrafında yapınca hem rakibin gücü yetmiyor (ki yetemez de zaten süper ligde buna hiçbir takımın gücü) hem de rakip oyuncular paniğe kapılıp hata yapıyorlar. adamlar kaleciden topu alıp 2 pas yapıp bizim sahaya geçemediler, bırakın organize atak geliştirmeyi. 

orta yapıp gol bulmak zor zamanlarda bir iki maç kazandırır ama bu paslaşmalar rakibi rencide eder. bu maçta rakibin tek şansı oyunu kilitleyebilmekti ancak futbolcu yapısı buna uygun değildi. porto da rencide olunca "tamam abi biz kendi sahamızda takılıyoruz, yeter" demişti. 

bir iki istisna dışında rakip de oyunu çirkinleştirmedi. aynı yaklaşımı diğer sarı kardeşte göremiyoruz maalesef. adamlar şovu görünce direkt çirkefliğe başlıyorlar. 

bu oyun anlayışı devam ettiği sürece, kondisyon olarak diri de kalırsak galibiyet serisi gelir. yoksa sadece iç saha maçları şampiyonluğa yetmez

kaynak: https://eksisozluk.com/entry/72555975

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About