2 Aralık 2017 Cumartesi

Beşiktaşlı bir taraftardan Bjk-Gs maçı için muazzam yorum

2015-2016 sezonunda gökhan töre'nin golüyle kazandığımız maçtan sonra bir daha hiçbir derbide bir taraf bu kadar ezilemez demiştim ama yanıldım, muhtemelen derbi tarihinin en domine edici maçını oynadık.

yapılan ortaların, çekilen şutların, pas yüzdemizin sayısını unuttum... bu kadar baskılı bir futbol, bu kadar açık verilen bir mesaj olamaz, helal olsun hepinize be çocuklar! bu galibiyetle hem lige geri döndük hem de kalemize bile gelemeyen gs'nin şampiyon olmasının mümkün olmadığını gösterdik. şu ana kadar şampiyonlar ligi stresi yaşamayıp da malatya, akhisar, gençlerbirliği gibi saçma sapan takımları yenseydik zaten liderdik ama bu sene de geriden gelip şampiyon olacağız demek ki, bu maçta belli oldu her şey.

tanımı da yapalım bari;

rencide ettiğimiz ve attığımızdan daha fazla kaçırarak 3-0 galip geldiğimiz maç.

https://eksisozluk.com/entry/72545689

1 yorum:

 1. BEŞİKTAŞ’IN TÜRK FUTBOLUNA BÜYÜK HİZMETİ
  Beşiktaş’ın GS ve FB’yi son iki-üç sezonda kardeş kulüp yapmasının yanı sıra, Türk Futboluna en önemli ve en büyük hizmetlerinden biri de, Süper Lig’de ki takımların teknik direktörlerini taktiksel konularda derin düşünme ve analiz etmeye sevk etmesi oldu.
  Kimse farkında değil ama, Beşiktaş’ın bu sezon Avrupa’da ki başarısından gözü korkan takımların teknik adamları, Beşiktaş’a karşı büyük önlemler alma yarışında. Kısmen de başarılılar. Bu sayede Türk Futbol tarihinin sayfalarına altın harflerle yazılacak yeni şahane taktik buluş ve düşünceler icat ettiler. 10 kişiyle defans yapma taktiğini geliştirdiler. G.Birliği, Akhisar ve Malatya maçları buna örnek teşkil eder.
  Dünkü maçtan sonra, süper Lig ekiplerinin tamamı Beşiktaş’ın zafiyetlerini analiz ederek ‘’nasıl önlem alırız?’’ üzerinde halen kafa yormakla ve yeni taktikler üretmekle meşguller. Önümüzdeki maçlarda bunu göreceğiz.
  Çok büyüksün BEŞİKTAŞ…..İşte Türk Futboluna hizmet buna denir..

  YanıtlaSil

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About