2 Kasım 2017 Perşembe

ekşiden: yoksun işte bırak Cl'yi uefa da bile yoksun köy takımları ezdi geçtiler seni ülke puanını dibe vurdurdun saygı duyacaksın Beşiktaşa

kaynak: https://eksisozluk.com/entry/71819840


beşiktaş günümüz türkiye ligi kalitesinin kat be kat üstünde bir takımdır. şampiyonlar liginde bundan sonra bu bütçelerle, bu lig kalitesiyle hiç bir türk takımı 4 maç sonunda 10 puan alamaz. iddia ediyorum gerçi iddia da değil kesin birşey bu grupta 4 maç sonunda türkiye liginden beşiktaş haricinde hiç bir takım 1 puanı geçemez. 

galatasaray'ın fenerbahçe'nin rezil, kepaze olup elendikleri uefa ligine katıldıklarını varsaysak bu takımların hafta içi bir de uefa maçlarını oynadıklarını düşünürsek ligde kaç puanları olurdu? uefa liginde kaç puanları olurdu? bunların kapasiteleri, teknik direktörlerinin şu anki vasıfları bu iki ligi bir arada götürmeye yeter mi?

yoksun gerizekalı arkadaşım yoksun avrupada dört sene önce şu oldu, 20 sene önce bu oldu diye edebiyat yapma bu sene iki köy takımı üstünüzden geçti defolup gittiniz yoksunuz avrupada. siz avrupa takımı falan değilsiniz dünden bahsetmiyorum bugünden bahsediyorum ülke puanını rezil eden vizyonsuz, misyonsuz yönetilen takımların taraftarısınız. yönetimize bakın, teknik direktörlerinize bakın efendim şu gruptan biz 12 puan alırdık deyin, 10 puan alırdık deyin , 8 puan alırdık deyin... tudorla, aykutla alırdınız gerekeni.

seneye göreceğiz ölçünüzü diyemeyeceğim bu sene de beşiktaş şampiyon olacak seneye de tek tabanca avrupada mücadele edecek. geçin o 5 puan 8 puan işlerini. 
bakıyorum şenol güneş şunu yaptı, takım bu oldu, yok şunu almalıydı yorumları. ya hakikaten objektif olmak lazım, analiz etmek lazım yok yok türkiye liglerinin kapasitesi bu kadar , takımlarının kapasitesi bu kadar, futbol seviyesi bu kadar. çıksın bakalım başakşehir, galatasaray, fenerbahçe bu monaco'nun karşısına hadi diyelim beşiktaş, al kardeş bir tur siz oynayın desin kaçlık yapar monaco üst sınırı belirsiz. siz 8 yediniz 10 yıl önce eee yedik burda da onları yendik 3 puan onlara, 3 puan bize oldu. mesele 50 yıl önceki skorlar değil fener de 7 yedi galatasaray da 6 yedi geçmiş onlar şimdinin gülüp eğlenmelikleri geçiniz. ha geçmişte olan başıralar da bu günün gururları ayrı.

güncel bakılmalı bu olaylara sürekli tüm takımlarımızla o sene en üst hedeflenmeli. 
beşiktaşımız bundan sonraki iki maçı kaybetse uefaya gitse nolacak ki senin liginin seviyesi zaten bu şampiyonlar ligi gruplarından uefaya katılmak. türk takımlarının kalitesi bu seviyedeyken seneye de bu olacak ondan sonraki sene de.. hep bu olacak . şampiyonlar liginin şu ekonomisinde futbolculara verilen bonservisler,paralar,takım değerleri vs.. acayip bir şekilde çıta yükseldi onun için gruplardan uefaya kalmak başarı. bu yüzden beşiktaşla gurur duyuyoruz. 4-5 sene önce futbolculara verilen paralarla,bonservislerle şimdikini kıyas yapınız. 

gruptan çıktıktan sonra iyi bir kura ile bir tur daha ilerleyebiliriz ondan sonra eleniriz çünkü artık bu ekonomilerde, şampiyonlar liginde peri masalları imkansıza yakın. ama ondan sonraki sene daha sonraki sene kadro kalitesini koruyup üstene ekleme yapıp o turu da geçebiliriz ondan sonraki turlar lokal lig kalitesiyle, mali durumla alakalı. atletico madrid gibi iflas etmekten kurtulup 6-7 yıl içinde üstüne koya koya geldiği durum gibi. niye? ligleri kaliteli , kaliteli olduğu için orda parlayan futbolcu 10 milyon euroya değil 40 milyon euroya satılıyor bellerini doğrultuyorlar. bizim ligde oyanayan bir futbolcunun 20 milyona satılması asrın olayı olur, üstü espri konusu olur. cenk 100 milyon, oğuzhan 150 milyon diye espriler. arkadaş bu cenk atletico madrid de oynayıp aynı şeyleri yapsa 60-70 den aşağı okutulmazdı. fikret ormanda o nu diyor kaliteli olalım, avrupada herkes birşey yapsın iki, üç takım ses getirsin bak bakalım kaç paraya satmaya başlayacağız futbolcuları diyor.
şenol güneş'e kimse şunu niye yapmadı, bunu niye yapmadı, şunu niye çıkarmadı demesin. türkiye ligi gibi çöp bir ligden nasıl bir takım çıkardı da 4 maçta 10 puan aldı helal desin. futbol tekniği, taktiği o kadar ilerledi ki eskisi gibi iman dı, gazdı hadi çocuklar dayanın la yürümüyor artık. hagi şu an 30 yaşında olsa galatasaray onu şu futbol ekonomisinde alamazdı, fenerbahçe alex'in yanına bile gidemezdi. talisca'nın şu an 20 milyon euro değeri var etiketi öyle eder etmez orası ayrı.. türkiye'de üç büyük takım birleşip danaya girer gibi taliscayı anca alabilir. talisca da avrupada üst , tanınan hagi gibi bir adam değil. bırak talisca'yı benim geçen sene sallayıp durduğum adam aboubakar'a 50 milyon bonservis koydular.kısaca ekonomik olarak o kadar gerideyiz. onun için dışlanmış, emekliliğine az kalmış ya da pek bilinmeyen adamları toplayıp, takım yaratıp hem de iyi oynatıp bir yerlere gelmek çok acayip bir iş. şenol güneş'i saygıyla selamlıyorum.

bu monaco maçına gelirsek; beşiktaş bu sinirlendirdi, kızdırdı ama gene mutlu etti. anı yaşayın, geçmişi boşverin izleyin beşiktaşı gururlanın. 

uefa ligi bu konuların dışındadır. orda başarı gelebilir, gelmelidir hep gelmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About