4 Kasım 2017 Cumartesi

Beşiktaş, CometoBeşiktaş, marketing, Marka değeri, taraftar ve sürekli büyümek üzerine


kaynak: https://eksisozluk.com/entry/71864201


fikret orman başkanlığında bir marketing mucizesine imza atılıyor. ileride ders olarak okutulacak bir başarı hikayesine doğru gidiyor. 

beşiktaş taraftarından aldığı güçle marka değerini giderek yükseltiyor. fakat burada beşiktaş taraftarının bu ise olan katkısından bahsetmemek çok büyük haksızlık olur. come to beşiktaş vakası gününüzün en önemli reklam mecrası olan sosyal medyada eşi benzeri görülmemiş bir kuvvet verdi beşiktaş'a. bugün cl gibi marka değeri cok yüksek olan bir ürün sosyal medyada daha viral olabilmek icin haftada birkaç defa beşiktaş tan onun stadından hocasından oyuncusundan bahsediyor. bugün beşiktaş'ın teknik direktörü real madrid'in ve city'nin hocalarıyla ayni klasmanda top coach olarak anılıyor. beşiktaş'ın başkanı belli aralıklarla ingiliz medyasına röportaj veriyor. bugün futbolla ilgili herhangi bir ürün icin viral bir çalışma istiyorsanız beşiktaş'ın adini anıyorsunuz. 

vodafone bu sponsorluktan memnundur demek bence olayı fazla hafife almak olur. bence su an vodafone bu işi bu kadar ucuza kapattığı icin kendini çok mutlu hissediyordur. beşiktaş monaco ile oynarken tamamen reklam amaçlı bir yatırımın mahsulü olan rb leipzig takımı twitter'dan monako'ya vodafone parka giderken kulaklık almayı unutmayın diye tweet atıyor. beşiktaş bu gücü efektif kullanmaya devam ederse fikret orman'in 100 milyon taraftar hayali uzak değil. galatasaray'ın aldığı donemde bugünkünden çok daha önemli olan uefa kupasını aldığında dahi ulaşamadığı marka değerinin fersah fersah ötesine henuz kaydadeger bir başarı kazanmadan beşiktaş ulaşmış durumda. 

eğer iç dinamikler harekete geçmez aramızdan yükseleni aşağı çekmeliyiz reaksiyonunu bir defa olsun baskilayabilirsek türk sporu dünyanın en çok takip edilen spor dalında bir dünya markası yaratmanın eşiginde. 

bu güzel yol, yolun, yolumuz açık olsun kartalım.

2 yorum:

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. monaco ve leipzig yorumu resmi sayfadan yapmadı. fake hesaptı

    YanıtlaSil

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About