10 Eylül 2017 Pazar

Karabük maçımıza dair genel bir değerlendirme

oyunumuz bariz bir şekilde her hafta daha iyiye gidiyor. dün oynanan maçta berbat bir zemin olmasına rağmen, özellikle ilk yarıda güzel organize ataklar yaptık. talisca biraz daha gününde olsaydı ilk yarı en az 1 golü olurdu.

negredo'yu ilk defa bu kadar net gözlemleyebildim ve bir forvet için oldukça iyi bir saha görüşü var ki bence abu'nun da en büyük artılarından biri buydu ama negredo hem hava toplarında hem bitiricilikte abu'dan da 1 tık önde, takıma biraz daha alışsın çok etkili olacaktır.

beşiktaşta olumsuz bir hava varmış gibi yansıtılmaya çalışılıyor ancak ben bunu düşünen insanların beşiktaşlı olduklarını düşünmüyorum. elbet aksaklıklar var ancak oyuncu ve teknik heyet kalitesi düşünüldüğünde bizden iyi takım yok tsl'de. ayrıca bir de son 2 sene şampiyon olmanın verdiği özgüvenle oynuyoruz.

şenol hoca'nın oyuncu değişikliklerini çok eleştirdim. özellikle babel'i oyunda tutup lens'i çıkarmasını. ancak maç sonunda gördük ki şenol hoca haklıymış. bu seneyle ilgili tek korkum tosic. her ne kadar gayretli olsa da öyle bir kart gördü ki tek başına bizi 3 puandan edebilirdi. belki dün puan kaybetseydik bir telafisi olurdu ancak şl'de böyle bir lüksümüz olmayacak. o kadar sakin bir pozisyonda etrafında o kadar opsiyonu varken topu rakibe indirip sonra kartlı olmana rağmen rakibe öyle giriyorsan olmaz tosic kardeşim. ne kadar gayretli olursan ol. geçen sene kiev maçında berbat bir hakem vardı ama tosic'in yaptıkları da unutulmasın. bu hafta gördüğü kart ve sonucunda son yarım saatte takımın ekstra yorulması da porto maçında elbet bizi etkileyecek.

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/70714472

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About