11 Eylül 2017 Pazartesi

Futbolcular açısından Karabük maçı değerlendirmesi

https://eksisozluk.com/entry/70718389

karabük maçına dair bazı gözlemlerim ve yorumlarım olacak. madde madde yazacağım biraz dağınık olacak ama kusura bakmayın artık abiler.

1. oğuzhan' ın maçta en az 3- 4 pas arası yaparak başlattığı ani atak ve akan oyunun içinde attığı şahane 4-5 anahtar pas var. evet bazı özellikleri yetersiz fakat iyi olduğu konularda da oğuzhan türkiye' nin yerli yabancı en iyisi. hızlı düşünme, ara pas, oyunun yönünü değiştirme gibi konularda ozzy açık şekilde ligin en iyisi. 

2. caner özellikle karabük maçında çok iyiydi, koridoru kullanışı şahane. eğer takım arkadaşları caner' in ne zaman orta keseceğini kestirebilir ve ona göre erken pozisyon almayı becerebilirse rahat 8-9 asist üzeri katkı verir bu sezon ligde. 

3. talisca orta saha ve forvet hattı arasındaki bağlantıyı kurmada geçen sezona göre müthiş ilerleme kaydetti fakat henüz gol vuruşlarında biraz formsuzluk çekiyor. negredo ile uyumu da çok ümit verdi bana. dün biraz son vuruşlarda kabiliyetli olabilsek negredo' nun ilk 90 dakikasında nasıl da 2 asist yaptığından bahsediyorduk mesela. 

4. necip devşirme sağ bek olarak oynasa da bence dün takımın ve maçın en iyisiydi. hırsı, fiziksel mücadeleye verdiği tepki ve sürekli kendini hazır tutması beşiktaş için her zaman nimettir. necip' in bence en büyük handikapı zaman zaman hamle zamanlamasını ayarlayamaması fakat dün hatırladığım tek bir majör hamle yanlışı bile yapmadı. 

5. şenol hoca geniş kadro yönetmekte eleştiriliyor fakat dün takkm on kişi kaldıktan sonra oluşturduğu kurgu takıma galibiyeti getirdi. 

6. mitrovic geçen sezona göre özgüveni ve hamle çabukluğu açısından daha iyi göründü fakat yüne de bence beşiktaş seviyesinin altında.

7. takım savunma durumundayken topu bırakıp pepe' yi izleyin, biz yıllarca stoper diye meşe palamudu izlemişiz olm ya.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About