2 Eylül 2017 Cumartesi

Birmingham City'nin bastırdığı ajanda ve trollenen yüzbinlerce taraftar


Yıl 2006. Birmingham City'nin stadyumu St. Andrew's'ın açılışının 100. yılı. Stadyum 26 Aralık 1906'da açılmış. Bunun şerefine Noel zamanı kulüp bir ajanda bastırıyor 2007 yılında kullanılmak için.
Taraftarlara dağıtılıyor. Tabii her ajandada olduğu gibi takvimin dışında bazı bilgilerin olduğu sayfalar da var. Futbol kulübü olunca kulüp tarihçesinin de olması lazım. Birmingham'lı taraftarlar malum sayfayı açıyorlar, bir bakıyorlar ki kulüp onların haberinin olmadığı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası şampiyonluğu, Süper Kupa, 7 lig şampiyonluğu, 7 FA Cup kazanmış. Soruyorlar birbirlerine "yahu biz 60'larda 1 tanecik FA Cup kazanmıştık bu başarılar ne zaman kazanıldı?" diye. Gerçek sonra anlaşılıyor.
Ajandayı basan dalgın ya da muzip matbaa görevlisi kulüp müzesi bölümüne Birmingham'ın değil ezeli rakip Aston Villa'nın başarılarını eklemiş. Hemen ajandalar toplanıyor, taraftardan özür dileniyor, basına haber gönderiliyor ve bir de trajikomik açıklama yapılıyor. "Birmingham City hiçbir zaman Avrupa Şampiyonu Kulüpler Kupası kazanmamıştır".http://vliegendenederlander.blogspot.com.tr/2014/06/avrupa-fatihi-birmingham.html?m=1

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About