5 Eylül 2017 Salı

Beşiktaşlılar olarak yabancı sınırlamasına karşıyız tff'nin beceriksizliklerinden bıktık usandık

bayanlar baylar,

türkiye'de son dönemde fark etmiş olacaksınız ki, bir "yabancı kuralı" tartışması başlatıldı. aslında bu kural hemen her dönem tartışıldı. ancak şu sıralar kuralı sıkılaştırmak adına bir kamuoyu oluşturulmakta. 

futbol programlarındaki bazı şeytan'ların dile getirmeleriyle, gündeme şiddetli bir şekilde giriş yapan yabancı oyuncu sayısını azaltmaya yönelik çalışma yapma isteği, ne hikmetse, beşiktaş ligi domine etmekteyken ortaya atılıyor. 

ülkedeki siyasetçiler bile yabancı kuralının getirilmesi gerektiğini belirtiyor. affedersiniz de, size ne? her boka karışmasanız daha yaşanılır bir yer olacak yaşamaya çalıştığımız ülke. 

milli takım ukrayna karşısında futbol oynamadan, sahada gezinerek mağlup oluyor, bazı densizler twitter üzerinden "yabancı kuralı olsaydı böyle olmazdı" minvalinde açıklamalar yapıyor. pardon da, sen kimsin ya? seni kim niçin kaale alsın?


sorsan hepsi türk futbolunun iyiliğini istiyor. bu yabancı kuralı türk futbolunu yükseltmek için getirilmeli deniyor. 

türk futbolunu sansürleyerek bir bok elde edemezsiniz. herhangi bir konuda başarılı olmak istiyorsanız çok ama çok ama çok ama çok ama çok "çalışmalısınız." ancak bu ülkede çalışmak yerine torpil, rüşvet ve adam kayırma ön planda olduğu için, işte böyle zırlıyorsunuz. 

hangi konuda bir gelişme gösterdiniz de, ortaya bir çözüm sunuyorsunuz? stadyum yapıyorsunuz dışı şekil içi bok gibi. yayın yapıyorsunuz iş olsun diye boş boş konuşan adamları dinlemek zorunda kalıyoruz. bir de yabancı kuralı getirilsin diye algı kasıyorsunuz. yok ya!

yabancı kuralı kaldırılmalı. her takım istediği kadar yabancı futbolcu oynatmalı. hak eden hak ettiğini almalı, fazlasını değil. çok çalışan formayı almalı, yerli olan değil. 

beşiktaşlılar olarak, yabancı kuralına karşı duran diğer camialarla bir olup bu saçmalıklara dur demek zorundayız. bu takımı feda ederek kurduk biz. yedirmeyiz.

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/70602259

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About