4 Eylül 2017 Pazartesi

Beşiktaşlı bir taraftarın Lens ve Negredo değerlendirmesi

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/70568913
Maçtan sonra uzun uzun yazarım her futbolcu hakkında görüşlerimi diyordum, ama vazgeçtim. sadece şunu söyleyeyim; lens fena değil diyenler gerçekten gözleriyle izlemiyorlar maçı.

öncelikle şenol hoca haklıymış lens'i oynatmamakta. adam beşiktaş'a gelince salmış kendini resmen. ben ne zaman saçlarını yaptırmış, sakal bırakmış futbolcu görsem derim ki ha, bu herif amacına ulaşmış bundan sonrası sikinde değil. lens'te de tam bu hava var. umursamazlıkla stres karışımı bir durum var. 

acilen işi gücü bırakıp, saçlarını sakalını kesip, şekil yapmayı bir kenara bırakıp hangi takımda olduğunu ve hedeflerinin ne olduğunu hatırlaması lazım. bir kere bütün maç doğru düzgün bir tane top kontrolü yok. hakikatten yok, maçta lens'in özetini çıkarın, kendisine atılan topların çoğunu kontrol edemediğini göreceksiniz. lens'in şu andaki seviyesi, bizim süper kupası maçında oynadığımız seviyede. 4 maç arkadan geliyor yani. fiziğin düzeltip, top tutmayı öğrenene kadar top kontrolü antrenmanı yapması gerekiyor.

negredo'ya kısaca değinmek gerekirse, ben ne kulübün ne de taraftarın bu adamdan ne beklediğini anlamış değilim. hiç mi video seyredip, adamın stili neymiş bakmadınız? bu adam çalım atacak top sürecek bi adam değil, arada yapar ama tarzı bu değil. bu adam bitirici hocam. bu adamı ceza sahasında topla buluşturacaksın şut çekecek. ceza sahasında bütün topları bu adama atacaksın çünkü adamın en iyi bildiği şey topu kaleye sokmak. 

mesela gomez komple forvetti, top sürmesi çok kuvvetli değildi, bilekleri harika değildi ama muazzam bi güçle ve akılla vuruyodu topa. cenk savaşçıdır, gol koklar, aranır, koşar, basar. aboubakar bileklerine daha hakimdi, çok iyi top saklıyordu ama son vuruşu parlak değildi. negredo ise bitiricilik konusunda kuvvetli bi adam. kayseri maçında çektiği ilk şut gol olmasa da teknik bakımından çok iyiydi. bu adama hızlı karar verip vurmayı öğret, ceza sahasında topla yerle buluştur, yeni gol kralımız hazır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About