9 Eylül 2017 Cumartesi

Beşiktaş'a iki yıllık şampiyonluğu yeterli gören ve lige renk vermek isteyen katar katar çoğalan medya maymunları yine üzülecekler

eskiden yaş olayının önemli olduğunu düşünürdüm. genç takım uzun yıllar iş görür falan. bu nedenle genç takım iş görsün diye demirören döneminde çok boş kadroları sevdik. yine olsa yine severiz çünkü forma dediğin böyle bişey. 

ama hayat da böyle dönmüyor. maf gibi iyi bir jenerasyon yakalayıp onunla ligin domine edileceği yıllar geride kaldı gibi. yani öyle gibi görünüyor. rıza tüm futbolcular adına bir ücret belirlerdi ve konu hallolurdu. şimdi yönetim tam bir cambaz olmalı. herkese özel bir ücret belirlenmeli ve hakkaniyetli olmalı kimse kimseyi kıskanmamalı ve takım ruhu incinmemeli. yazarken gerildim ki yapması daha zordur. çünkü birinin transferi maliyetli yüksek olur, berikinin belki ücreti. birinin cv.'si güçlüdür, birinin şu andaki saha performansı. 


neyse yukarda arkadaşın çıkardığı hesaplara göre konuşursak 2 yıldır şampiyon olmamış gibi bir mütevazilik sergileyip ancak şampiyon takım özgüveniyle davranmamız gerekiyor. kağıt üzerindeki bu rakamlar yıl sonunda alt üst olma potansiyeline de sahip. finansal denetim kıskacındaki bu başarılara şapka çıkarılır ama kolay olan hangi şampiyonluk oldu ki? daha 1 yıl önce stadı olmadan, evsahibi avantajını kullanmadan şampiyon oldu bu takım. 

bu yılki handikapımız ise, iki yıllık şampiyonluğu yeterli gören ve lige renk vermek isteyen katar katar çoğalan medya maymunları. bu maymunlar buluttan nem kapan tayfalarıyla her sene geometrik bir artışla çoğalacaklar. o yüzden avrupa'da başarı gerekli ve bu soysuzların seline karşı en büyük barikatımız bu olacak!

https://eksisozluk.com/entry/70692633

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About