7 Ağustos 2017 Pazartesi

Ziraat Sustalı ile adam öldürme kupası!


Yazıya başlamadan önce güzel futbol ile kupayı alan bize evini daha önce açmış ve yanımızda bulunmuş Konyaspor’u tebrik ederim.
Baştan başa “leş” bir organizasyon.  Sosyal medya diliyle “çöp”, bir o kadar da gereksiz işler. Niye mi?
Maçı sunan spiker değil heyecan yok, “survivor” daha güzel anlatılıyor kanımca. Yanında adını bile yazmak istemediğim, sanki hakemlik kariyeri çok parlakmış, dünya çapında hakemlik yapmış, yüzün üstünde uluslararası maç yönetmiş gibi konuşan boş beleş bir adam. O kadar ki küstahlığını daha ileri taşıyıp Şenol Güneş’e babasının oğlu gibi hitap eden, kasaptan hallice manava kaçan, argo kullanımını entelmiş gibi lanse eden bir adam. Kısaca bu adam, yorumcu. Niye mi?
Başka yorumcu yok o yüzden, bu adam para ediyor o yüzden, biz böyle adamları seviyoruz o yüzden. Bize böylesi müstahak o yüzden. Adam ekranda Arrrrrrnavutköy diye yorum bile yapabiliyor, ne demek istedi o an aklınıza düşüyor. Biraz daha konuşsa ağzından kusmuk akacak. Beşiktaş nefretini kusuyor mikrofona, izlerken sinirden maça bile bakamıyorsun. Futboldan anlamayan yeğenim bile “bu adam kim amca deyip suratıma bakıyor”, konuşan amca bakkal bile olamaz diyesi geliyor insanın. Futboldan anlamadığı o kadar belli ki Beşiktaş 3 senedir geri gidiyor diyor. Sürekli değişen futbolcuları ve sistemden haberi yok. Sistemden hiç haberi yok, dünya devinde 10 sene bank oynamış adama Pepe mepe kurtarmaz deyip aklınca yorum yapıyor. Takımı kötülemek için gereksiz ne kadar cümle varsa kuruyor adam. Sistemle ilgili futbolla ilgili tek cümle yok,” yok patates olur, yok bir buçuk adana olur yok gelgit Osman olur”. Mecaz kullanımına elbette karşı değiliz ama bu adam mecaz olarak kullanmıyor bilerek yapıyor, çünkü o laflar para yapıyor. Ali Ece, Güntekin Onay, Uğur Meleke, gibi adamların neden bu ekranda yer almadığı çok açık. Bu ekranda yer alabilmeniz için tek şart, futbol bilmemeniz!
Üstünüze kusasımız geldi, yalakalığınız riyakarlığınız Türkiye kupasını sunan TV kanalı yüzünden izlememeye karar verdim. Zaten sustalı atılınca maçı tatil etmeyen hakem, sahaya meşale yağarken oyunu durdurmadığında anlamıştım. Emir “ne olursa olsun maçı bitir” şeklindeydi öyle de oldu. Şenol Hoca ne olursa olsun takımı o an sahadan çekmeliydi, bir kişinin sacının teline değecek bir kupa değil.
Sen git, milyon dolarlık adamlar getir, adam satırla sustalı ile saldırsın. Sonra batı bizi kıskanıyor, batı kıskanıyor hem de inanılmaz kıskanıyor, dün akşam ki maçı da İspanyollar kıskanmıştır.
GÜVENLİK SIFIR, anca pankart toplasınlar, adam sustalı atabiliyor sahaya, iyi ki paso lig var. Mitralyöz sokamıyorlar, çok şükür. Ya sahaya inen bir “ayı” futbolcularımıza zarar verse, ya çArşı da diğer taraftan sahaya girse. Herkes bilir, çArşının kim olduğunu! Daha iki gün önce Güneş’e musallat olan tayfanın organizasyonu bu kupa. Güvenlik sıfır, hakemler kötü, spiker ekran leş, sığ sıradan.
Maç çıkışı taraftarımıza saldıran güvenlik görevlisinden tut stat zeminine kadar her şey rezil. Para getiriş olmayan gereksiz gösteri amaçlı bir kupa! Yönetim süt kupası deyince ağızlarından salya akıtan herkes dün akşam görmüştür neyin ne olduğunu.
Bıçaklanan Beşiktaşlılar olduğu söyleniyor, umarız kimseye bir şey olmaz. Sonuçta, yorumcusunun Erman Toroğlu olduğu kupa ciddiye alınacak bir konu değildir.
Son olarak ömrünü ülke kurtuluşuna harcayıp kaç savaş kazanmış, ülkeyi emperyalizme karşı canının pahasına savunmuş “Mustafa KEMAL ATATÜRK”ün pankartını siyasi diye almayan  ve bunu yasağı savunan insanlarla muhattap dahi olmayın. Cehaletlerinde boğulsunlar.
Saygılar sevgiler,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About