6 Ağustos 2017 Pazar

Vahap Beyaz ı Ahmet Çakar ı boş kaleye 8 tane attıklarını hoca ile himmet ile ulusoy ile çaldıklarını hatırla

çekilen çilelerin kutsal olduğunu söylemedi mi kimse sana ? ilahi adalet kavramı kulağına çalınmadı mı hiç ? yerde tekmelediğinin ayağa kalkma ihtimali hiç geçmedi mi aklının ucundan ? hakkı yenenin günü gelince hesap soracağı çok belli değil miydi ? niye şaşırıyorsun ? niye hınç dolusun ? 

1992-93 sezonunda ihtiyacın olan 8 golü rakibinin boş kalesine yuvarlarken, er ya da geç bunun bir çıkışının olacağını neden düşünmedin ?

duayla himmetle, örgüt yardımıyla takımın ayağa kalkarken içine sindirebilip sevinmedin mi ? vahap beyaz şampiyonu gözünün önünde değiştirirken haksızlığa ses çıkardın mı ? 

iki sene üst üste şampiyon olmasına izin verilmeyen beşiktaşsamsunspor maçında alenen doğranırken gülen sen değil misin ? utanmadan şampiyonluk kutlamadın mı sene sonunda ? 

105 yıllık rakibinin düştüğü zor durumla, alay etmek kibir değil miydi ? o duruma düşebileceğini hiç düşünmüş müydün ? ondan 5 yıl sonra tesislerini satmak zorunda kalacağını bilsen, o pankartı yine sırıtarak tutar mıydın ?

oyuncularına maaş ödemekte zorlanan beşiktaş'ın oyuncularına "kafamı kızdırmasınlar en iyi oyuncularını alırım" diyen sen değil miydin ? bu da kibir değil miydi ? beşiktaş, en iyi 3 oyuncunu takımından sökünce niye ayaklandın ? başkanın bunu dediğinde keyiflenen sen değil miydin ?

menemeniyle alay ettiğin beşiktaş'ın, şampiyonluk balosunda barcelona sol bekinin olacağını söylesek menemen görünce boğazın düğümlenmez miydi ? 

mutevazı kadrosuyla üçüncülüğün üzerine çıkamayan beşiktaş'la "üç" geyiği yaparken, üçüncü olmak için fikstür hesabı yapacağın günlerin flashforward'ını göstersek, yine o geyikleri yapabilir miydin ? 

bir maç bile stadında misafir edemediğin beşiktaş'ın, stadında sana top göstermeyeceğini bilsen bu kadar dik başlı olur muydun ?

olimpiyat stadı'nın bataklığına mahkum ettiğin bu çocuklar, 90 dakika yağmur yediği maçtan 0-2 mağlup döndü. keyfini çıkardın. bizimdolmabahçe'ye döneceğimizi neden düşünmedin ?

8 gol yediği maçta atkısını açan anfield'daki çocukla neden alay ettin ? o çocuk sanaşampiyonlar ligi müziğini haram ederken niye kızıyosun şimdi ? merhamet mi bekliyosun ? 

beşiktaş hakem faciasıyla şampiyonlar ligi'nden elendikten sonra kahkahalı başlıklar açan sen değil miydin ? takımının adı bilinmeyen bir takıma eleneceğini bilseydin, parmakların klavyene gider miydi ?

süleyman seba'ya küfür ederken, onun çocuklarının gelip size şampiyonluğu haram edeceğini bilseniz kendi dilinize küfür etmez miydiniz ?

medya patronlarının geliri azaldı diye alaşağı olurken beşiktaş, umursamaz bir tavrın vardı. şimdi onlar bile yıkamıyor beşiktaş'ı. niye tutuştun ?

8 yılda 1 şampiyon olurken aşırı derecede sempatik bulduğun beşiktaş'ı şimdi niye antipatik buluyosun ? kendi menfaatlerine göre tayin ettiğin sempatikliğine muhtaç olduğumuzu nereden çıkardın ?

ligin beşincisi beşiktaş'ken yükselenin çarşıolurken, aynı çocuklar zafer kutlayınca galiz küfürler etmen neden ? 

hakem tarafından kesildikten sonra hak arayan beşiktaş'a "ağlıyor" derken, 13 puan geride kalıp bunu hakemlere mal edeceğin günleri göremedin mi ? 

yaptığı transferlerle alay edip "anadolu takımı oldu" dediğin beşiktaş'ın büyüklüğünü yeterince anlamamak senin suçun değil miydi ?

kadrosuna bakıp "ligden düşerler" dediğin beşiktaş'ın gün gelip defans hattında bir real madrid bir de barcelona'lı oyuncuyla oynayacağını bilsen büyük konuşur muydun ? 

penaltılarla avrupa'dan elenen beşiktaş'a nispet yapar gibi uefa kupası paylaşırken, ilk kez avrupa maçına çıkmış bir takıma elendikten sonra niye sus pus oldun ? keyfin kaçtı, neden ?

puslu gecelerde takımının yolunda 52 saat deplasman çeken adamlar, armasına üçüncü yıldız'ı takınca niye tinerci oldular ? 

her derbi mağlubiyetinde alay ettiğiniz sınıfının tek beşiktaşlı ufaklığından korkup okula gelemeyeceğiniz günleri önceden göremediniz mi ?

bu tohumları siz ekmediniz mi ? bizi bu hale siz getirmediniz mi ? bizim güzel günlere olan hasretimizi karanlığınızla artırmadınız mı ? o sopanın bir gün bizim elimize geçeceğini düşünmeden hareket etmediniz mi ? hırsımızın ve kinimizin bir telkari işçiliği gibi zaman geçtikçe zarifleşeceğini gözardı etmediniz mi ? biz sağlam temeller üzerinde sarsılmaz tahtımızı inşa ederken, siz bizi küçük görmediniz mi ? biz tahta oturunca bu huzursuzluğunuz neden şimdi ? yıkamadınız mı ? yıkamayacaksınız.

beşiktaş taraftarının halihazırdaki hali ne kibirdir, ne de görmemişliktir. karanlığa mahkum ettiğiniz çocukların aydınlığa olan aşkıdır yaşanan. güzel günlere olan hasretimiz öyle derindi ki, şimdi keyfimize dokunmaya cüret edeni pişman ederiz.

andolsun ki bırakmayacağız aydınlıkları. bizi karanlığa sürüklemeye çalışanlara gürzümüzü indireceğiz. aydınlığın keyfini çıkarmaya devam edeceğiz. siz, hak ettiğiniz yerdesiniz. çünkü mutluluğu en çok bu çocuklar hak etti. 

zincirlerinden kurtulmuş bir kartal neşesi ve hırsıyla, yüksel beşiktaş !


Alıntı: https://eksisozluk.com/entry/69998140

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About