8 Ağustos 2017 Salı

Ekşi'den: Siyasi iktidarla Beşiktaşı karşı karşıya getirip kulübe zarar vermek istiyorlar

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/70035376

ıktidar partisinin karşısina atılarak yok edilmek, yarıştan kopartilmak istenen kulübüm. daha sezon başlamadı ha! 

fiko başkan stat açılışında bu tuzağa düşmedi. süreci harika yönetti ve spor toto destegini -50 milyon tl kadar- de alarak stadı bitirdi. bu stadı o canına kıydığım baş belası anıtlar kurulu varken biz sıttin sene yapamazdık. net bir şekilde rte'nin desteği var anlayacağınız. niye protest bir tavır takılalım ki kendisine? elin enayisi biz miyiz?

bu sene daha bismillah şenol güneş'i beşiktaştan koparmak için tetikçi fener-cimbom yazarları -başta rıdvan olmak üzere- el birliği yaptı. aynı gün fotomaç hiçbir gündem yokken "tayyip erdoğan'ın beşiktaş'a iyilikleri diye" bir haber paylaştı. aba altindan sopa gösterdiler. fiko yine eğilmedi. ama kibar konuştu kimseyi üzmeden saldiriyi savuşturdu. o kadar boktan bir durumdaydı ki süreci yine harika yönetti. kucağına pimi çekilmiş bomba bırakıldı, bombayı aldı o tetikçilerin götüne soktu, acısı öyle yansidi ki kose yazilarina peheyyyy! rıdvan ile erman'in aglamaları boşuna mı? vatana ihanete kadar geldi olay.

hepsi bitti, konyaspor taraftarını resmem bu maca hazırlamışlar. olay çıkarın, biz cezayı beşiktaş'a keseceğiz diye! adamlarin otobüsleri aranmamış bile. haaa beşiktaş taraftarının polis tarafından toplanan kesici, delici aletlerini asla savunmuyorum. lakin stattaki beşiktaş seyircisi meşale yakmak dışında hiçbir olaya karışmadı. o kadar tahrik edildiler ki ona rağmen helal olsun. konya taraftarı stat olaylarının tamamına sebebiyet vermişken bize uefa 'nın yaptığı gibi ceza kesilirse "ortaligı ayaga kaldiririm" dedi. yerden göğe haklı. bu işin hakkı ciddi para cezasıdır. konyaspor'a ise futbolcuya karşı cinayete teşebbüsten ve dığer saha olaylarından en aşağı 5 maç seyircisiz ceza gelmeli. fiko baştan gelecek haksızlıga karşı bir nevi kendince önlem aldı. sonuna kadar arkasındayım. 

ulan hepsi bitti bu sefer ulusalcı tayfa vay efendim "yaşa mustafa kemal paşa yaşa" pankartı için siyasi demiş diye çığnemeye kalkıyor takımı. kimseye yaranamazsın arkadaş. fiko buna da iyi cevap verdi kimseyi kırmadan. herkes kendince bir cikarim yaparak takımı futbol disi olaylara cekmeye ve takımın konsantrasyonunu bozmaya çalışıyor. 

işte bu ahval ve şeraitte beşiktaşımızın yanında olmalı ve futbol dışı olaylara kulak tikamalıyız. büyük beşiktaş taraftari bunu yapar.

1 yorum:

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About