8 Nisan 2017 Cumartesi

OPTA Analiz | Talisca'nın menzilini ölçtük

goal com linki


Trabzonspor maçı öncesinde Beşiktaş'ın kaleyi uzaktan vuran roketatarı Talisca'nın kaleci korkutan şutlarına yakından bir bakış attık.


Süper Lig'in uzaktan şutlarıyla kalecileri korkutan Beşiktaşlı yıldızı Talisca'nın Trabzonspor maçı öncesinde kaleye gönderdiği tehlikeli toplara yakından baktık.

Opta'nın verilne göre Talisca 63 şutla Süper Lig'in Badou Ndiaye'yle beraber kaleyi en çok deneyen altıncı oyuncusu konumunda.

Talisca bu altı oyuncu arasında 21.8 metreyle kaleyi en uzaktan oyuncu olarak öne çıktı.Son dört golünün tamamını kaleye 20 metreden uzak noktalardan atan Talisca, bir anlamda uzun menzilli bir seri yakaladı.
Bulduğu sekiz golü ortalama 17.0 metre mesafeden atan Talisca bu alanda da ligin en üst sıralarında yer aldı.ÖZEL | Süper Lig'in "yerli" puan durumu

Bu alanda yedi gollü Deniz Türüç, 18.1 metre ortalama mesafeden bulduğu sayılarla Talisca'nın önünde yer aldı.

Ligin beş gol ve üstünde kaydeden oyuncuları arasında en uzak mesafeden gol bulan isim ise altı kez skoru değiştiren Osmanlısporlu Musa Çağıran oldu: Musa bu altı golü ortalama 19.2 metreden bularak ligin menzili en uzun golcüsü oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About