10 Aralık 2016 Cumartesi

Bir insan neden Beşiktaşlı olur-toplumsal olaylara tepkisiz kalmayan, toplumu toplumun içerisinde yaşayan, halkın içinden gelen, gerektiğinde ise halkı savunan yapısı olan bir takım olduğu içindir.
-armasında türk bayrağı taşıdığı içindir.
-çoğu taraftar takımı yenilirken tribünü 90'dan önce terk etmeye başlarken, beşiktaşlılar terk etmez. işte bunun içindir.
-beşiktaş takımı onun ruhuna işlemiştir. takım olmaktan öte aşk olmuştur onun içindir.
-trübünde boğazımız patlarcasına kendi takımın için söylediğiniz neredeyse tüm tezahüratları beşiktaş yazdığı içindir.
-beşiktaşlılar tribünde anırmadığı tezahürat yaptığı içindir.
-bir gün uyanırsın barcelona'ya 3 atmışsın, milan'ı yenmişsin; ertesi maça liverpool'dan 8 gol yemişsin. ama moral bozmadan yola devam edebildiğin içindir. çünkü, beşiktaş böyledir bilirsin. hüznü ve keyfi aynı anda yaşattığı içindir.
-bazen kalp krizi, bazen o kalpteki aşk. sen anlamazsın ki gerçek aşk nedir bilemezsin. hayatını tek gecelik ilişkilerle geçiren kayıp gençlik gibisindir. işte bunun içindir.-yaşadığı aidiyeti sevgiyi ve o ruhu hayatının merkezine koyup önce iyi insan olmayı kendisine referans aldığı için.

-sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı yurttaşlığının temek görevi olarak bildiğive bunu Beşiktaşlı kimliği ile yapıp o ruhu yeni nesillere aktarmayı görev bildiği için.

-dünden bugüne tarihine sahip çıkıp o şanlı şerefli tarihin bir parçası olmaktan gurur duyduğu için.,

Beşiktaşlı olmak diğerlerinden olmaya benzemez ayrıcalıktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About