4 Temmuz 2015 Cumartesi

Vodafone Arenanın stad maliyetinin kur farkından 110 milyon tl artmasıBeşiktaş Başkanı Orman, Vodafone Arena konusunda ilginç açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Vodafone Arena’nın yapımında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük desteği olduğunu söyledi. Gazeteci ve sanatçılarla önceki gün iftar yemeğinde bir araya gelen Orman samimi açıklamalarda bulunurken Beşiktaş’ın menfaatlerinin her şeyin üzerinde olduğunu söyledi.

Beşiktaş değerlerine vurgu yapan başkan, Emre Belözoğlu ve Egemen’e kapılarının kapalı olduğunu belirtti. Gezi Direnişi’nde çArşı’nın bulunduğu konumdan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Fikret Orman “Gezi’de her kesimden insan bir araya geldi. Oradaki topluluk kendisine itici bir güç arıyordu. çArşı bu rolü üstlenerek ön plana çıkınca siyasi bir ortamın içine çekildi. Siyaset benim işim değil. Yargılanmada biz kulüp olarak çArşı’nın ne karşısında oluruz ne de yanında. Tapelere baktığınızda yapılan bazı şeylerin de çok masum olmadığını görüyorsunuz” dedi.

‘Gezi zamanında stadı yıktık’

çArşı’nın Gezi Direnişi sırasında siyasete çekilmesinin ardından yeni stadın yapımı konusunda birçok zorluk yaşadıklarını da ifade eden Orman “Son olarak çatı kaçak diye inşaatı durdurdular. Daha ortada çatı bile yok. Ne zorluklarla karşılaştık inşaat sırasında. Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı bu stat yapılamazdı. Benden başka kimse de İnönü’yü yıkamazdı. Gezi olayları devam ederken biz stadı yıkıyorduk” diye konuştu.

Dünyanın konuşacağı heykel

Kur artışı nedeniyle Vodafone Arena’nın maliyetinin 160 milyondan 270 milyon TL’ye yükseldiğini de belirten Fikret Orman şöyle konuştu: “Stadın teknolojik altyapısına tam 12 milyon dolar yatırdık. Sadece sanat için de 3 milyon dolara yakın bir para harcadık. Stadın girişine dünyanın konuşacağı bir heykel yapmak için çalışmalarımız sürüyor. İnönü Stadı’nda bizleri Allah korumuş. 1.760 ton demir çıktı yıkımda. Biz Vodafone Arena’da 30 bin ton demir kullandık.


13 yorum:

 1. Buna inanan net, işbilmezdir.
  Kulübü birileri dolandırıyor yine

  YanıtlaSil
 2. 160 milyondan 270 milyona nasıl çıkar lan 90 milyon tlye hemen hemen bir stad daha yaparsın nasıl bi iş bu... yazıklar olsun

  YanıtlaSil
 3. şu yazıyı bi okuyun arkadaşlar, dönen dolapları yazmış

  http://www.birgun.net/haber-detay/carsi-ve-bir-orman-cakali-84093.html

  YanıtlaSil
 4. 270 - 160 = 90 değil bu arada

  YanıtlaSil
 5. Kim hesap soracak kulübün sahibi mı var ki

  YanıtlaSil
 6. Herkes kendi cebinin derdinde birileri resmen mali goturuyor Allah bunları kahretsin 110 milyon tl fark mi olur ulan rezil insanlar yalancilar talancilar

  YanıtlaSil
 7. Yazık.. Bunu da yutturmaya çalışıp başarmışlar..
  Kulüp sahipsiz taraftar derin bir uykuda

  YanıtlaSil
 8. Nerde bu kongre üyeleri. Hanı muhalefet

  YanıtlaSil
 9. yok mu avukat filan ya da hesap uzmanı ne biliyim işte ekonomik olarak bu işlerden anlayan birileri çıksın hesap sorsun varımız yoğumuzla arkasında duralım böyle iş mi olur ya resmen soyuyorlar koca camiayı

  YanıtlaSil
 10. ağlanacak haliniz var

  YanıtlaSil
 11. Bi stadı bile yapamadılar 3 yıl oldu amk

  YanıtlaSil

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About