15 Temmuz 2015 Çarşamba

Beşiktaşlı olmayanların hiçbir zaman anlayamayacağı bir şeydir Beşiktaşlılık

gerçekten bir ayrıcalıktır. hem de her yönüyle... giriyorum youtube'a. bir sürü küçüçük beşiktaşlı çocuk. aynı kardeşim gibi hepsi. daha kitap demeyi öğrenmeden şampiyon beşiktaş demeyi öğrenmişler. yatakta olacakları saatte inönü'deler hepsi. soğuk kış gecelerinde telefon açıp "abi internette nerden izleniyordu lig tv" diyorlar. beşiktaş yenilince ağlıyorlar, okula gitmiyorlar. onlar da ayrıcalıklarının farkında. o kutsal formayı üstlerine geçirdiklerinde en önde giden nefer oluyorlar.
okula gidiyorlar, takımları yeniliyor, okula gitmiyorlar. en yakın arkadaşlarıyla beşiktaş'a laf attı diye kavga ediyorlar. kartalları yenilince yemeden içmeden kesiliyorlar. beşiktaşlılık içlerine işlemiş. kanları siyah beyaz akıyor. 
yaş fark etmiyor beşiktaşlılık. 6 sında da 60'ında da aynı duygular, aynı heyecan, aynı tezahurat: beşiktaş'ım benim, biricik sevgilim. beşiktaş yenilince hayata küsmek, kartalım yenince hayata dönmek. sevgiliye yerini bildirmek. benle maça geleceksen gel, yoksa git demektir beşiktaş. sevgiliyi de kendin gibi yapmaktır. sevgiline 12 numaralı formayı alıp hediye etmektir beşiktaşlılık. sevgiliyle birlikte "kartal gol gol gol " diye bağırmaktır. maçtan sonra çıkıp keyifli keyifli taksim'e yürümektir beşiktaşlılık. hiç sevmediğin bir adamın beşiktaşlı olduğunu öğrendiğinde ona birden ısınmaktır beşiktaşlılık. yenmeyi de yenilmeyi de bilmektir. en mükemmel galibiyetlere de en kahredici yenilgilere de katlanmaktır beşiktaşlılık. 8-0'dan sonraki gün okula beşiktaş formasıyla gitmektir beşiktaşlılık. kapalı ruhudur beşiktaşlılık. karşılıksız bir aşk yaşamaktır beşiktaşlılık. sürekli ihanet eden bir sevgiliden asla vazgeçememektir beşiktaşlılık. cebindeki son parayla stada gidip kahrolarak dönmektir beşiktaşlılık. ölüp ölüp dirilmektir beşiktaşlılık. 90.dakikada atılan şampiyonluk golüdür beşiktaşlılık. bu hayatta gerçekten beşiktaşlı olmayanların hiçbir zaman anlayamayacağı bir şeydir beşiktaşlılık.


ekşi sözlükten alıntıdır : 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About