23 Temmuz 2018 Pazartesi

Her Beşiktaşlının okuması gereken bir yazı "ekonomik süreklilik çok önemli bir hal aldı taraftara büyük görev düşüyor"


ekonomik anlamda darboğazda
olan büyük takımlarımızdan bir diğeridir. bu yüzden birinci önceliği bu borçları bitirmektir. geldiklerinde ilk hedefleri borçları sürdürülebilir hale getirmekti ki bunu başardılar. beşiktaş ile artık eskisi kadar "icra" ya da "borçlarını ödeyemiyor" haberlerini duymuyoruz. ikinci hedefleri de borçları azaltarak bitirmekti. şu anda da bunu başarmaya çalışmaktalar. fikret orman gerçek bir beşiktaşlı ve bu yüzden tebriği haketmekti. başardıklarını başaramadıklarını bir kenara bırakıyorum. beşiktaş kulübünü sanki kendi aile şirketi gibi görmekte. örnek veriyorum 300 milyon borçlu bir kulübü alıp 5 sene sonra 500 milyon borç ile bile bıraksa kimse arkasından sövmez tabi bu sırada hele bir de şampiyonluklar ya da avrupa'da tur geçme benzeri başarılar yaşasa arkasından herkes methiyeler düzer (bkz: ünal aysal). fakat kendisi 20 sene sonra da beşiktaş'ın konuşulabiliyor olması için bugün bu eleştirileri göze almakta.
belli ki bazılarımız gerçekten beşiktaş yönetiminin şu anda ilk 11'den birçok ismin gittiğini bilmediğini sanıyorlar. insanlar yazmaktan sıkıldı bunlar anlamamakta ısrarcılar hala. 
benim için sportif başarıdan ziyade beşiktaş kulübünün sürekliliği daha önemlidir. beşiktaş kulübünün şu anda 1,5 milyardan daha fazla borcu bulunmaktadır. ve tabii ki önceliği de bu borcun her geçen sene yavaş yavaş azalmasıdır. beşiktaş borçlarını azaltmak ön koşuluyla elinden gelen en büyük sportif başarıyı göstermeye çalışacaktır. 2 sene şans yüzümüze gülmüştür, oyuncular teknik direktör kucaklaşmış ve şampiyonluk kazanmışızdır. ancak 3 sene sonra 10. 11. de olabiliriz.
ve eğer sporting lisbon, panathinaikos, parma gibi olmak istemiyorsak da bu kulüp yarın bigün 8. de olsa desteklemeye devam etmemiz gerekmekte.
ben eğer torunlarıma beşiktaş'ı sadece fotoğraflardan anlatmak istemiyorsam,
borcun 1 lira artacağı şampiyonluklardansa borcun 2 lira azalacağı 7. lik 8. likleri desteklemekteyim. negredo ve love'ın transferlerinin değil onlara ödenen yıllık ücretlerin yanlış olduğunu düşünüyorum ve tekrardan maksimum yıllık ödemeyi belirleyerek buna uygun oyuncularla yola devam etmemiz gerektiğine inanıyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About