17 Mayıs 2018 Perşembe

gençleşme yeni oyuncularla kadroyu takviye etme zamanı


son 4 senedir elinde ciddi bir jenerasyon vardı (bunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim son 3-4 yılda belli bir başarı beklediğimi söylemiştim) ki son 4 senede 2 şampiyonluk ile beni yanıltmadılar. 


lakin artık kadro yaş ortalaması (ve başarıya doygunluk) epey yükseldi. kadroya özellikle +30 yaş üzeri jenerasyonun yerine yeni oyuncular adapte etmeleri lazım. açıkcası ben bu sene de şampiyonluk bekliyordum ama 2. yarıda gösterdikleri 38 (belki son maçla 41 olacak) puanlık performansa galatasaray ve diğer rakipleri iyi direnç gösterdiler ve farkın kapanmasına engel oldular. (özellikle ekim ve kasım ayındaki performans düşüklüğünün bedelini ödediler diyebiliriz.)

ligi son 2 haftaya kadar taşıdılar ve son haftada da şampiyonlar ligi iddiaları devam ediyor. nasıl ki fenerbahçe şampiyon olmak için başakşehir ve galatasaray'ın kaybetmesine ihtiyacı var ise kendilerinin de şampiyonlar ligi için fenerbahçe ve başakşehir'in kaybetmesine ihtiyacı var.

2 sene üst üste gelen şampiyonluktan sonra çok da kötü geçmeyen bir sezon ile kaybedilen şampiyonluk takım içinde hakim olan "biz mükemmeliz bizden iyisi yok" tarzı psikolojiyi de düzeltir umarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About