1 Ağustos 2017 Salı

Her Beşiktaşlının okuması gereken yazı: Beşiktaş tarihinin en zor sezonu bizi bekliyor 1 e karşı hepsi

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/69883561


the guardian 'a corriere dello sport 'a manşet oluyor artık beşiktaş. yapılanması inceleniyor. bu yapılanması ile devam ederse türk ligine önümüzdeki yıllarda da damga vurabilir ciddi bir hegemonya oluşturabilir yorumları yer alıyor. avrupada istenen performansları vermeyen yıldız isimler nasıl yeniden parlatılıyor, nasıl tekrar değer kazandırılıyor bunlar ilgilerini çekiyor.

bu yapılanma bi porto bi ajax bi dortmund değil tabiki. elbette onlardan farklı.

ancak kulüp tarihi boyunca elle tutulur bir tane oyuncu satamamış, getirdiği yıldızlar genellikle yatmaya gelmiş, tribünleri birilerine peşkeş çekilmiş, geleceği ve gelirleri temlik altında, stadını yenilemek şöyle dursun elinden alınmaması için dua edilen, bizim için her zaman gözümüzün bebeği ancak rakipler için saygınlığını yitirme noktasına gelmiş, dalga geçilen hor görülen bir takımın bugün geldiği nokta avrupalının dikkatini çekiyor.

türkler bişeyleri düzgün yapıyor bak diyorlar. yanlışları yok mu hala var olacak zaten. ama bi planlama var ortada diyor adamlar. zaten en kötü yapılanma bile günü kurtarmaya çalışmaktan ve plansızlıktan yeğ oldugu için de sürekli bi başarı sağlanmış durumda. bunu elin avrupalısının görmesi çok zor değil.

bunu avrupalının yanında türkler de görüyor artık. ama yaklaşım farklı.

lan olm bunlarla dalga geçtik güldük eğlendik ama böyle giderse ekmek yiyemeyeceğiz biz diyorlar. o sene bu sene dediler dedikleri gibi oldu, bundan sonra her sene diyorlardı o da oluyor lan napıcaz biz demeye başladılar. bunu rakip takım taraftarından çok basını demeye başladı. bunu rantına engel olduğumuz siyaset demeye başladı. bunu bu ülkenin anasını belleyen futbol mafyası demeye başladı.

ve bugün geldiğimiz noktada basını ile siyaseti ile mafyası ile besiktaşın yapılanması ve planlamasını nasıl sekteye uğratabiliriz diye var gücü ile çalışıyorlar. çalışacaklar.

beyler efendiler ablalar kardeşler ne yazık ki öyle sıradan normal bir sezon bizleri beklemiyor. beşiktaş tarihinin en zor sezonlarından birisi ile karşı karşıyayız. şeytanın götünün tutuşması bundan dolayı. terimi seven yoktur ama şu da bi gerçek ki ardalar rıdvanlar yedi terimi. ki bu adamlar bugün de gözlerini şenol hocaya dikmiş durumda. bunların şenol hocayı ısrarla milli takıma yamamaya çalışması bu operasyonel sezonun daha başlamadan güzel bir özeti. dertleri milli takım falan değil bugün terime yaptıklarını yarın da şenol hocaya yapacaklar bunlar.

her koldan her yönden herkese saldırıp her şekilde beşiktaşı yıpratmaya çabalayacaklar. bu sezon siyahıyla beyazıyla muhalifiyle yönetimiyle q7cilerle necipçilerle tinercisiyle etilistiyle kim var kim yok demeden bu takımın bu teknik adamın bu başkanın arkasında durmak zorunda herkes.

bu sezon eleştiriyi minimalize etmek gerekiyor. dediğim gibi normal bir sezon olmayacak çünkü. sadece rakipler değil beşiktaş taraftarı dışında kimse istemeyecek beşiktaşın şampiyonluğunu, şenol hocanın başarısını.

o yüzden şu günlerde yok şu geldi yok bu gitti yok şu alındı bu yollandı muhabbetini bırakalım artık. gün beşiktaşa destek olma günü çünkü görüldü ki 2004 operasyonunun daha da organize hali ile karşı karşıyayız. beşiktaşın iyiliğini düşünen birazcık değer veren bu günlerde köstek olmaz olabildiği kadar destek olur.

sezon boyu takımın aldığı her darbeyi her yarayı saracak bi taraftar lazım bu sezon. her mağlubiyet ardından sırtları sıvazlamalı futbolcuların. her yenilen golde daha çok bağırmalı tribünler beşiktaş diye.

ite köpeğe seytana tüpçüye çakala uşağa iktidar yalakalarına teknik direktörünü takımını yapılanmanı yedirmek istemiyorsan bu sezon destekleyeceksin bu takımı ömür boyu desteklememişcesine.

direnip efsane olacağız bu sezon. ülkenin her alanı her sektörü her branşı tek ve aynı zihniyete teslim olduğu için bizim de ömrümüz direnişle geçecek.

direnmeyeni siksinler.

2 yorum:

  1. Siyahina-Beyazina,Armasina asik oldugum takimi iyi gunde-kotu gunde olene kadar destekleyecegime soz verdim...

    YanıtlaSil
  2. Taraftar bu sene çok ateşli tribünlerde aktif rol oynamalı

    YanıtlaSil

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About