9 Ağustos 2017 Çarşamba

Beşiktaş'a karşı başlatılan sistematik savaş - 4kaynak: https://eksisozluk.com/entry/70067102

az objektif olarak okuyalım yada objektif olmuyorsanız sadece okusanız da olur.
feda dönemi ve samet aybaba teknik direktörlüğü dönemi ile başlayan beşiktaş popüleritesi var kabul etsenizde etmesenizde, ardından slaven bilic ile atak yapan ve şimdi son iki sezonda şenol güneş ile şampiyon olmasıyla popülerite olarak zirveye oturan bir takım var.
medyada, gazetelerde, reklamlarda, dizilerde, filmlerde, internette dönen capslerde hatta ve hatta ağızlara pelesenk olan tiner muhabbeti ile bile beşiktaş’ın popüleritesi ortada.
tabi bunu bu zamana kadar popüler olan diğer takımların kabullenmesi zor anlıyorum. bunu lütfen “bak yine üstten görüyorsunuz kendinizi tek zannediyorsunuz” diye yorumlamayın ben sadece ortalıkta olan şeyleri yazıyorum etrafınıza objektif olarak bakın anlarsınız.
iki sezondur şampiyonluk ile gelen hisle bu sezonda beşiktaş ligte favori gösterilmekte evet ama diğer takım taraftarları tarafından değil sadece istatistiksel bakımdan favori çünkü diğer taraftarlar şöyle düşünüyor “yeter iki sezondur beşiktaş’ın şampiyonluğu bu seneyi yedirmezler”
evet aynen “yedirmezler” düşüncesi çoğunlukta mevcut.
hatta fenerbahçeli kuzenimle aramda geçen şu diyaloğu aynen aktarıyorum;
-bu sene napıcak fener
-her türlü şampiyon oluruz abi, bırakmazlar size bu sene şampiyonluğu
-bırakmazlar mı yoksa bıraktırmazlar mı?
-nasıl yani abi, olamazsınız işte.çünkü aziz’in son şansı ne yapar eder alır
-hmmm

bu adam geçen sezon aziz yıldırım düşmanıydı ama her sezon sonunda olduğu gibi o düşmanlık bitti “bizim başkan o şampiyonluğu alır”a döndü düşünce.
peki neden, çünkü beşiktaş iki sezon şampiyon olmuştu yeterdi değil mi? daha hakkı yoktu güzel oynasada, sahada kendini yırtsada olamaz abi.
son şanslarıydı çünkü aziz yıldırım’ın da dursun özbek’in de.

peki neden böyle bir şey var bizim ülkemizde her şeyi hak edenin değilde hak ettirilenin alması, şimdi bu sezon başlasın misal ilk 5 maçınıda beşiktaş kazansın diğerleri tökezlesin burası da dahil olmak üzere yöneticiler, sosyal medya vs. başlayacak en ufacık hakem hatasında “bak yine hakemler kolluyor beşiktaş’ı” diye algı yapılmaya. isterse beşiktaş dağları taşları delsin benfica maçı gibi gerilerden dönsün bir kiev yenilgisi ile “bak avrupa’da hiçbir şey yapamıyorsunuz” olacak.

daha lig başlamadan konya maçı ile birlikte bile bunun başlangıcını görüyoruz, herkes burada normal zamanda en kral konyaspor düşmanı ama beşiktaş karşısında rakip olunca en iyi o takımın renklerine bürünüyor.ben şahsen konyaspor’uda konya’yıda sevmem kimin karşısında olursa olsun sevmediğimi belli ederim. ama adama diyorsun ki biz izmir marşını bağırırken bize pkk dışarı diye bağırdılar diye o da sana diyor ki “onu karıştırma” , he yani beşiktaş karşısında işid olsa onuda desteklerim diyosun yani. iyi peki kardeşim bundan sonra bende bu tür olaylarda gıkımı dahi çıkartmayacağım.

yani uzun lafın kısası “algı operasyonları” bizim ülkemizde çok seviliyor, beşiktaş kötü oynar geçtiğimiz senelerdeki gibi performans sergileyemez ise her şeye amenna ama iyi oynar hakkı olanı kazanmaya çalışır engellenmeler olursa da iyi izlemenizi öneriyorum medyadaki spor yazarlarını, kulüp yöneticilerini ve onların güdümündeki trol hesapları algı operasyonlarını nasıl da seviyorlar görün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About