8 Ağustos 2017 Salı

Beşiktaş'ı 2 nci kere devre dışı bırakmaya çalıştılar yine olmadı

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/70036546

rakip takım taraftarları lig başlamadan neye sevindi veya sevinmeye çalıştı bir bakalım.
1)daha lig başlamadan bu takım dağılır,kimseyi tranfer edemiyor.diye seviniyordular(2016-2017 sezonunda da aynı senaryo söz konusuydu)alınan oyuncular:pepe,lens,negredo,orkan ve büyük ihtimalle bir stoper ya da defansif orta saha alınacak.görece geçen seneye göre daha güçlendik.
2)şeytan'ın başını çektiği ve diğer sahibinin sesi yazarlar,gazeteler ve televizyonlar sanki ülkede başka teknik direktör yokmuş gibi şenol güneş'i milli takıma göndermek için oralarını buralarını dağıttılar.bir umud diye beklediler sevinçleri kursaklarında kaldı.
3)dün oynanan beşiktaş-konya süper kupa maçında pek de iyi oynamadığımız ve kupayı kaybettiğimiz maç sonucu deliler gibi sevindiler.
4)dünkü maçta olası beşiktaş taraftarının karışacağı ve büyük infial yaratacak tezgahlanan büyük bir olayı büyüklük göstererek,itidallı davranarak beşiktaş taraftarı bunu önledi.belki bir umud geçen senelerde oynanan beşiktaş galatasaray maçında kontra taraftar gruplarının meydana getirdiği olaylarda beşiktaş taraftarı ve kulübü büyük cezalar alır da buna benzer bir şey belki meydana gelir de beşiktaş kulübü ceza alır,lige taraftarından yoksun kaos içinde başlar diye tetikte beklediler,bu da olamadı.
5)beşiktaş'ı siyasi çekişmelere kurban etmeye çalışıyorlar.bir takım saraya çıkar şampiyonluk arifesinde diğeri daha lig başlamadan şeytan'la birlikte saray turları düzenler ama bunlarda çıt yok.bunların işi gücü yok kulüp başkanının üzerinden beşiktaş' ı yıpratmaya çalışıyorlar.
tüm bunlar bize neyi gösteriyor,beşiktaş'ı al aşağı ederek,o son yirmi senede yaptıklarını tekrar yapmak istiyorlar.ama beşiktaş'ın o eski vur ensesine ekmeğini al dönemlerinin artık geride kalmak üzere olduğunun farkındalar.beşiktaş hem saha içinde hem saha dışında da artık çok güçlü bunun da farkındalar.aslında kulüpleri bataklıkta biliyorlar ki bu sene de beşiktaş şampiyon çıkarsa o al gülüm ver gülüm yıllarının sonu gelecek,bu yüzden büyük bir korku onları sarmış durumda.
tüm bunlar meydana gelirken de diğer rakip takım taraftarları özellikle(gs-fb) taraftarları birlik ve kardeş olmuş vaziyette.galatasaray ve fenerbahçe takımları,taraftarına bu sevinçleri yaşatmıyor(bkz:elin sikiyle gerdeğe girmek) deyiminin ne kadar da bunların durumunu özetliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About