7 Temmuz 2017 Cuma

Come to Beşiktaş büyüyor ve muhteşem bir PR halini alıyor


iki sene daha üst üste şampiyon olursa çok değişik, tarihinde görmediği ve şu an hayal dahi edemediği yerlere gelmesi muhtemel kulüp.

bunu iyi anlamda söylüyorum.

artık 2000'li yıllarda değiliz. devir bilgi çağı, iletişim çağı. galatasaray uefa kupası'nı ve süper kupa'yı bu yıllarda kazanacak olsaydı işler bambaşka olurdu, çünkü reklamını yapmak ve ismini yaymak için imkanlar şu anda çok daha fazla. yani bugün olsaydı o şampiyonlukların kaymağını çok daha fazla yerdi ve o başarıların sürdürülebilirliği daha yüksek olurdu.

misal diego costa denen adamın instagramında her fotoğrafı ortalama üç bin beş bin yorum alırken, son fotoğrafı sırf come to beşiktaş dalgasına bir günde 280.000 yorum almış durumda. dünyada bunu yapacak başka bir taraftar grubu olduğunu düşünmüyorum. tamam diego costa bize gelecek değil, gelmesi mucize olur ama adamın bu ortamdan pozitif olarak etkilenmemesi imkansız. inanılmaz bir pr, muhtemelen takım arkadaşlarına falan gösteriyordur, bu beşiktaş taraftarı manyak diye. hele bunu bir de uefa kupası almış bir takım olarak yaptığınızı düşünsenize!

birkaç yıl daha üst üste şampiyon olursak ve avrupa'da çeyrek/yarı finaller görürsek, hele ki uefa kupası gelirse o zaman işler gerçekten türk futbolunda görülmemiş bir düzeyde değişebilir. biliyorum rakiplerimiz için bu bir kabus olurdu (ki olmasına da gerek yok bence) ama fransa'daki psg etkisini yaratmak için bir fırsat var beşiktaş'ın önünde. üst üste şampiyonluklarla birlikte gelecek gelir artışları ve mali istikrar ve borçların azaltılması işi de düzgün giderse, kulübün yaydığı isim ve bu taraftar kalkışmaları ile birlikte beşiktaş buraya gerçekten şaka gibi isimleri getiren bir kulüp haline gelebilir. inanıyorum ki bu come to beşiktaş olayı da henüz başlangıç evresinde.milyonlarca yorumun bir günde girildiği bir geleneğe dönüşecek ve para verip de yapamayacağın kadar değerli pr etkisi yaratacak. beşiktaş'ın psg etkisini kendine özgün bir üslupla yaratabilmesi için önünde gerçekten de 40 yılda bir gelecek bir fırsat var.

bu fırsatı değerlendirmek için ihtiyacımız olan şeyler üstüste birkaç şampiyonluk daha, gelir artışı ve mali istikrar. bu konularda şenol güneş ve fikret orman'a güven tam olmalı. 3 sene sonra gerçekten tarihimizin en efsane dönemlerine yelken açıyor olabiliriz. umarım işler ters gitmez ve bu fırsat kaçmaz.

önümüzdeki bu iki üç yılın sonunda bahsettiğim seviye atlayışını gerçekleştirememiş olursak ve geriye gidersek, yani yine avrupa'da başarı beklentisi olmayan, mart'ı göremeyen, saçma salakçıkma isimleri getiren ve yerel şampiyonluk kovalayan dandik türk takımı kalibresinde kalırsak gerçekten bu serüven için üzücü bir son olur.

hadi lan beşiktaş, yapılmayanı yap, 5 sene sonra bir rüyanın içinde olalım!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About