6 Temmuz 2017 Perşembe

4,5 yaşında yeğenim Dayıcım PEPE Beşiktaş'a gelmiş nasıl oynayacak Beşiktaş'ta o

Beşiktaş,
Beşiktaş neydi, yendiğinde sadakatin artması, yenilince sevginin artmasıydı. Arenada savaş yokken de sevebilmekti.
Maç olmadığı zamanda “come to Beşiktaştı”
Yeğenim aradı akşam saatlerinde, kendisi 4.5 yaşında henüz ama Galatasaray kolejinin 6000 kişinin başvurduğu fakat sadece 50 kişinin alındığı seçmelerde kalabalığın ortasında “anne ben Beşiktaşlıyım burdaki kreşi istemiyorum” deyip seçmelerden kaçmaya çalışmış. Seçilmediğini de duyunca -oh be zaten ben Beşiktaşlıyım ne işim var burada” deyip mesai saatleri içerisinde beni arayıp marş söyleyen deli bir kız çocuğu. Şimdilerde 12 temmuzu iple çekiyor üç yıldızlı forma için her gün arayıp akşam formamı almadan beni öpemezsin diyen deli bir kız çocuğu. Henüz 3 yaşındayken 112. Yıl marşını ezberleyen, sokakta esmer insan gördüğü zaman Demba ba diye dans etmeye başlayan, seyrantepedeki tarlalarına giden gslilere metroda kızgın kartal yapıp korkutmaya çalışan kız çocuğu (okyanus adı). Görmek isteyen nasıl manyak olduğunu iletişime geçebilir benimle!
Dayıcım Pepe bize gelmiş o nasıl oynayacak daha çok küçük değil mi? Dayıcım o pepe o Pepe değil, büyük olan dedim. Büyük mü büyük Pepe mi olur dayı deli misin sen? Trt çocukta oynuyor ben biliyorum o PEPE o!
Anlatana kadar göbeğim düştü, Real Madrid’i kim olduklarını vs vs vs.
Hadi 4.5 yaşındaki çocuk anlamadı da eşşek kadar adamlar hala anlamadı Pepe Beşiktaşta! Maliyetini hesaplayıp matematik dehası olan mı dersin, yaşını hesaplayıp yaş problemlerinde çığır açan mı dersin, antrenmandaki “ileri ileri ileri” sözünü tam sayfa haber yapan yalama minikler mi dersin. Cem Fante abimiz güzel yazmıştı;
“Biz Beşiktaşlıyız kardeşim, manyağız, pahalı lükslerimiz var bizim pahalı seviyoruz, size ne” diye. Altına imzamı atar kalıbımı basarım size ne “what the fuck!
Sen git tesisine gelip çalışmayan video atan takımla dalga gecen “2.2 milyon verdiğin orta dahi açmadan ligi tamamlayan sağ bekinin haberini yap, sen git pavalı köpekler deyip tribünlerdeki insanları hayvan yerine koyan başkanının haberini yap. Sen git sahadan çıkmak isteyen formasını çıkaran futbolcunun haberini yap, sen git 30 milyonluk kadronla 4 milyonluk kadroya karşı hakemleri yanına alıp baskette şampiyon olan takımının haberini yap. Boyundan büyük işlere kalkışma diyeceğim de, neyse!
Muhabiri olduğun takımın haberini yap. Takımda havalar başka advocat fena pereiara acayip adam aykut hep ileri yaz, sanane yaşın kadar kupaya sahip olan Real de 10 sene banko oynamış dünyanın en iyi stoperinden, sanane Beşiktaşın borcundan, maliyetinden. Bak anlatıyorum size, yeğenime anlatır gibi, Pepe bu 1.50lilik valbuena değil, boru gibi Pepe. Sen git mecidiyeköyü rivayı neden sattığınızı yaz, biz feda demeyiz deyip arazi satan başkanını yaz, sen git 2 senede 4 tane teknik direktör değiştiren takımını yaz, bilmem kaç milyon yuro ödediğin tazminatları yaz, sanane Pepe’nin parasından sen mi veriyorsun dümbelek! Gomis adam yiyor yaz, yasin cr7den iyi yaz! Yaz sanane bizden!
Ha gazeteciysen önce, kalemini doğru yazmaya ikna edeceksin, taraftarsan sadece takımının haberlerini yapacaksın, efendi olacaksın. Boyundan büyük işler yapmayacaksın. İnsanları en değerli şeyleri Beşiktaş olan insanları tahrik etmeyeceksin, ettiysen de sonuçlarına katlanacaksın. Gazeteciysen gördüğün doğruları yazacaksın. Sana söyleneni değil, Ozan tufan 7 milyona istiyorlar gibi saçma sapan mantığa sığmayan yalan haberler yapmayacaksın. Yalan yüzünden kovulduğun iş yerini hatırlayacaksın.
Okyanus kadar aklın var ise işine bakacaksın, ha işin Beşiktaş’ı karalamaksa, önce semte geleceksin, orada konuşacaksın.
Biz büyük Beşiktaş’ız kardeşim,
Sol bekimiz Barcadan stoperimiz Realden forvetimiz belli mi olur Cityden Chelseadan olur.
Sahi Emenike kaç milyon yuro idi kardeş!
O zaman bir Karadeniz türküsü ile veda edelim,

Beşiktaşa aşık gibi dolanırım Statlarda,
Pepe senin sebebune
Oy senun sebebune
Kaldım come to Beşiktaş yorumlarında,
Fikret Başkan seni Abrahamoviçten istesin,
Bonservisi ile olmaz ise
Kiralık bizim olsun desin,
Siyah şalım beyaz şalım Şampiyonlar ligini kazanalım,
Sen Adriano ol Ben Diego Costa
Sen Q7 ol ben Pepe,
Statta buluşalım, Beşiktaşta buluşalım.

Saygılar sevgiler,
İletişim:
ercannogayalper@gmail.com

1 yorum:

  1. Renklilere kapak olsun paralı şerefsizlere kapak olsun azizin kıçını yalayan boş bardaktan su içen başkanın camiasına kapak olsun !!!

    YanıtlaSil

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About