26 Mayıs 2017 Cuma

Porto'nun FFP anlaşması Aboubakar konusunda Beşiktaş'a yarayabilir


Beşiktaş' ta Aboubakar konusunda her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Porto'nun Finansal Fair-Play gereği 115 milyon Euro gelir elde etmesi zorunluluğunun olması Kartal'ın işine yaradı. Portekiz ekibi bu gelişme üzerine takımda bulunan bazı oyuncuları satma kararı aldı. Ayrıca kiralık gönderilen oyuncuları bir an önce satarak taze para almayı hedefliyor. Bu gelişme üzerine Beşiktaş Yönetimi Aboubakar'ın 10 milyon euro olan bonservis bedelini 5 milyon Euro'ya çekmek için Porto'yla masaya oturma kararı aldı. Porto'nun mali açıdan sıkışmasını avantaja çevirmek isteyen Beşiktaş Yönetimi Porto'ya 5 milyon Euro ile birlikte hasılatı Porto'ya bırakılmak üzere bir maç teklifinde bulunacağı gelen bilgiler arasında
SON NOKTAYI FİKRET ORMAN KOYACAK
BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman'ın bu transfer için bizzat Portekiz'e giderek görüşmelerde bulunacağı öğrenildi. Teknik Direktör Şenol Güneş'in Başkan Orman'la yaptığı görüşmede, "Onun takımda kalmasını istiyorum. Böyle bir oyuncuyu takımda tutmamız gerekir. Aboubakar kendisini sürekli geliştiren bir oyuncu" dediği ortaya çıktı. Orman'ın bu transfere son noktayı koyması bekleniyor.

YÖNETİM KOLLARI SIVADI
Beşiktaş' a bu sezon ligde 11 gol kazandıran Aboubakar için yönetim kolları sıvadı. Kamerunlu futbolcunun bonservisini almak isteyen yönetim Porto ile bir kez daha masaya oturacak..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşınız.

About